Hlavní navigace

HbbTV

Průzkum: V českých chytrých televizích vítězí videa z YouTube

Televizi připojenou k internetu má ve své domácnosti třetina internetové populace starší 15 let. Nejčastěji jde o mladé muže.

Jan Beránek

21. 6. 2016 13:51
| 5
Report

Innovation Day 2015: V roce 2020 může české HbbTV vynést až miliardu korun

České televize věří, že jim HbbTV udrží diváky a přinese nové možnosti výdělku. Škálovatelnou cloudovou platformu pro ně připravily České radiokomunikace.

Marek Janouš

8. 10. 2015 9:13
Rozhovor

Nangu.TV: Už máme většinu českého IPTV, a tak expandujeme do zahraničí

Na tom, že iVysílání ustálo hokejové mistrovství, se kromě síťové infrastruktury O2 podílela také streamovací platforma: Nangu.TV, plně vyvíjená v Česku.

Marek Janouš

2. 6. 2015 6:30

ČT odvysílá všech 64 zápasů hokejového MS živě na webu. Novinky hlásí i u HbbTV

Majitelé televizí s HbbTV budou moci využít i timeshift. Každé utkání, ale i další pořady k mistrovství mají být také opatřeny skrytými titulky.

Jan Beránek

30. 4. 2015 10:35
Report

TVCON: Budoucnost televize je ve zkřížení s internetem pomocí HbbTV

Nedávno vydaná specifikace HbbTV 2.0 má televizním stanicím umožnit obstát v boji o diváka s internetovými konkurenty, jako jsou Google, Netflix či Apple.

Marek Janouš

2. 4. 2015 6:30
Analýza

Ve válce o obýváky zatím vede Chromecast. Co chystá konkurence?

Google se úspěšně zapojil do bitvy o to, kdo ovládne dodávání on-demand obsahu. Chromecast vykazuje větší potenciál než chytré televizory. Co na to Apple a Microsoft?

Jiří Macich ml.

17. 9. 2014 6:30

Hudební kanál Óčko Expres bude dostupný jako HbbTV aplikace

Hudební kanál Óčko Express má rozšířit svůj záběr díky třetímu pozemnímu multiplexu. Nebude v něm ale figurovat jako klasická televizní stanice, nýbrž HbbTV aplikace. Óčko tak ušetří za distribuci.

Jiří Macich ml.

25. 3. 2014 13:20
| 1

Nova zvýhodnila Voyo Player, v prodeji je teď se čtvrtletním před­platným zdar­ma

Noví i stávající abonenti služby Voyo si v předvánoční akci mohou zakoupit Voyo Player se čtvrtletním předplatným zdarma. Topfun sází na satelitní přijímač, který byl pro změnu zlevněn.

Jiří Macich ml.

13. 11. 2013 21:44

Pro Topfun nově dodává obsah i AXN

Abonentům video-on-demand služby Topfun se rozšiřuje nabídky díky obsahu od AXN. Mohou tak sledovat třeba seriálovou novinku Hannibal. Službu Topfun podporuje nový satelitní přijímač.

Jiří Macich ml.

4. 10. 2013 20:36

HbbTV nově i na PC: má to smysl?

Populární program DVB Viewer zřejmě jako vůbec první ve své kategorii oficiálně podporuje HbbTV. Co na podporu HbbTV říkají tvůrci XMBC či přední výrobce TV tunerů pro PC?

Jiří Macich ml.

4. 8. 2013 21:48

iVysílání nově jako HbbTV služba

Archiv České televize je nově přístupný pro moderní televizory jako HbbTV služba. Jde v pořadí již o třetí dlouhodobou službu ČT využívají hybridní televizní vysílání.

Jiří Macich ml.

10. 7. 2013 21:22
| 8

Česká televize ukázala, jak bude vypadat time-shift v iVysílání

Veřejnoprávní televize nabídne od března možnost vrátit se v živém vysílání na Internetu až o tři hodiny zpět. Podívejte se jak funguje tzv. time-shift.

Martin Vyleťal

19. 2. 2013 14:39
| 4

ČT a HbbTV: iVysílání ještě letos, Superteletext zůstane bez videa

Česká televize stále věří, že se jí archiv pořadů iVysílání podaří divákům nabídnout na televizních obrazovkách ještě letos díky technologii HbbTV. Co další služby?

Jiří Macich ml.

18. 2. 2013 18:08
| 3

Samsung pozdržel vývoj aplikace pro přístup iVysílání

Majitelé chytrých televizorů a přehrávačů značky Samsung se aplikace pro přístup k iVysílání, tedy internetovému archivu pořadů České televize, opět nedočkali. Korejský výrobce elektroniky přitom naposledy sliboval, že aplikaci uvolní do konce minulého roku. Nestalo se tak. „Během přípravy aplikace iVysilani pro Smart TV se Samsung domluvil s Českou televizí na pozdržení tohoto projektu,“ uvedla pro Lupu Veronika Šoufková z českého marketingového zastoupení společnosti Samsung. 

Jiří Macich ml.

7. 1. 2013 18:43
| 2

Internet v televizoru přichází, Česká televize chce do roka přes HbbTV zpřístupnit archiv

Česká televize je k chytrým televizorům skeptická, ale s hybridním televizním vysíláním na bázi standardu HbbTV má velké plány. Jaké služby nyní nabízí a na jaké se mohou diváci těšit? A jak je to s donedávna poměrně problematickou dostupností HbbTV?

Jiří Macich ml.

31. 8. 2012 6:30

HbbTV v rekordérech Samsung fugovat nebude, přestože mají DVB-T tuner

Korejský výrobce elektroniky Samsung nedávno oznámil, že jeho televizory z produktové řady pro rok 2012 nově mají aktivní podporu HbbTV, tedy hybridního televizního vysílání. Ze Samsung Apps je nutné stáhnout aplikaci HbbTV, která podporu HbbTV zpřístupní. Smůlu však mají majitelé ostatních přijímačů značky Samsung. Ani nejnovější modely chytrých rekordérů s DVB-T tunerem HbbTV nepodporují a podporovat nebudou.

Jiří Macich ml.

29. 8. 2012 17:07