Hlavní navigace

Praha se v listopadu stane centrem hybridní televize HbbTV

21. 2. 2022

Sdílet

HbbTV Tipsport Extraliga Autor: Česká televize

V českém hlavním městě se budou na podzim předávat ocenění za nejlepší projekty v prostředí hybridního televizního vysílání HbbTV. S pořadatelskou Asociací HbbTV se na tom domluvila česká Asociace komerčních televizí. 

Vyhlašování cen doprovází konference, jíž se každoročně účastní provozovatelé platforem, vysílatelé, inzerenti, dodavatelé nástrojů a softwaru pro reklamu, organizace zaměřené na tvorbu standardů a technologické společnosti. Loni se akce konala v Paříži.

„Jsme velmi rádi, že se naše další akce uskuteční v Praze, protože právě v zemích střední a východní Evropy hraje standard HbbTV důležitou roli a jeho význam roste. Tento krok je také oceněním velmi aktivního přístupu místních hráčů, kteří na trhu ve velkém zavádějí inovativní služby HbbTV,” prohlásil Vincent Grivet, předseda Asociace HbbTV.

Termín konference a vyhlašování cen byl určen na 9. a 10. listopadu 2022.

„Popularita platformy HbbTV v České republice každým rokem roste. V současné době používá červené tlačítko téměř 2,7 milionu lidí, což je téměř čtvrtina naší populace. Věřím, že tato událost dokáže zvýšit povědomí o HbbTV nejen v řadách veřejnosti, ale zejména mezi klienty. Nabídne jim příležitost pro kreativní řešení, rozšíří vliv televizních kampaní a v neposlední řadě nabídne přesné regionální cílení,” dodal Marek Singer, prezident Asociace komerční televizí a generální ředitel skupiny Prima.

Podrobnosti o programu konference a udělovaných oceněních budou teprve upřesněny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).