Hlavní navigace

Nova využívá HbbTV pro mimořádné zprávy

21. 9. 2021

Sdílet

HbbTV Breaking News Autor: TV Nova

Televize Nova spustila v prostředí hybridního vysílání novou funkcionalitu Breaking News. Jedná se o lištu na obrazovce, která okamžitě umožňuje informovat diváky o aktuálních událostech. V danou chvíli dokáže Breaking News v HbbTV zasáhnout až 424 000 unikátních diváků.

Novinka se objevila poprvé ve vysílání minulý týden v souvislosti se zpravodajstvím. TV Nova jejím prostřednictvím informovala o hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana. Lišta má formu push notifikace, která se na 30 vteřin objeví na televizní obrazovce ve formě krátké zprávy s možností prokliku do článku. „Jedná se o zcela výjimečnou funkci, která skvěle doplní služby našeho zpravodajství. Zpráva se dostane do televizního vysílání v řádu několika vteřin od jejího zadání do systému, distribuuje se přes hybridní vrstvu,“ dodává ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova Kamil Houska. 

Divák může dále zmáčknutím modrého tlačítka na ovladači zjistit více informací proklikem do HbbTV aplikace TN.cz. 


Autor: TV Nova
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).