Hlavní navigace

Český rozhlas nabídl prezidentovi pořad s Lubošem Xaverem Veselým

20. 1. 2020

Sdílet

Luboš Xaver Veselý Autor: Frekvence 1

Prezident Miloš Zeman se těší na pořad s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým, jehož natáčení mu nabídl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Hlava státu to oznámila ve vysílání konkurenční Frekvence 1 při pravidelném čtvrtletním Prezidentském Pressklubu. Zůstane ale věrný i soukromé stanici, plán jeho mediálních aktivit v rádiích se tím rozšíří. 

Náhradou za zrušený pořad Týden s prezidentem na TV Barrandov by měly být pravidelné tiskové konference mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Rozhovory nebyly náročné, ale témata se vícenásobně opakovala, takže už to nemělo šťávu a náboj, který to mělo dřív,“ okomentoval Miloš Zeman rozchod s televizí Barrandov. „Hádka s Jaromírem Soukupem nebyla. Nevím o tom, že by byla hádka mezi Soukupem a kterýmkoliv z mých spolupracovníků,“ dodal k mediálním spekulacím.

„Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral mi teď navrhl další mediální výstupy s Lubošem Xaverem Veselým, kterého mám rád a těším se na to,“ naznačil prezident plány do budoucna.

Luboš Xaver Veselý loni opustil Frekvenci 1 a začal moderovat na regionálních stanicích Českého rozhlasu. Veřejnoprávnímu médiu dosud poskytuje Miloš Zeman rozhovory v nižší frekvenci než soukromým provozovatelům, při interview na Radiožurnálu opakovaně používal vulgarismy.

Doplněno 16:10 – Český rozhlas k výrokům prezidenta Miloše Zemana rozeslal prohlášení, ve kterém upřesňuje, že hlavu státu pozval jednorázově do pořadu Xaver a host, lifestylového odpoledního rozhovoru na regionálních stanicích. „Generální ředitel prezidentovi republiky tlumočil pozvání moderátora Lubomíra Xavera Veselého do jím vedeného pořadu Xaver a host, na které pan prezident kladně reagoval,“ uvedl ředitel komunikace Jiří Hošna.

„Rozhovor, který bude veden v duchu lifestylového formátu daného pořadu, je naplánován na únor a bude vysílán na regionálních stanicích ČRo. Český rozhlas neplánuje aktuálně pravidelný pořad s prezidentem republiky, ale stejně jako doposud bude pokračovat v dosavadní praxi odvysílání příležitostných rozhovorů s hlavou státu na aktuální témata,“ dodal ředitel komunikace.

„Český rozhlas jako médium veřejné služby usiluje o to, aby plnil dobře svou roli ve společnosti, úkoly stanovené zákonem o ČRo a Kodexem ČRo a aby nabízel ve svém vysílání názorovou pestrost a vyváženost. Stojíme tedy samozřejmě i o to, abychom mohli veřejnosti prezentovat osobnost hlavy státu,“ zdůrazňuje prohlášení.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 1. 2020 14:29

  Nickless account

  "Xaver mu aspoň nebude desetkrát za minutu skákat do řeči"

  To mozna sice ne, ale ani (protoze je jeho fanda) se ho nikdy na nic neprijemneho nezepta. V soukromem mediu by to mel pravo, ve verejnopravnim mediu je to problem. Plytvat vysilaci cas Ceskeho rozhlasu na pokec dvou spriznenych dusi skutecne neni hospodarne nakladani s verejnymi prostredky.

  Navic doslo ke znacnemu ponizeni reditele Zavorala protoze prezident mu samozrejme jen oznamil kdo z CRO s nim porad bude delat. Jakkoliv generalniho reditele nemusim, takhle se nechat Hradem splachnout do zachoda je silne nedustojne i pro nej....

 • 20. 1. 2020 10:08

  bez přezdívky

  No Soukup se "odkopal" a pan prezident to velmi rychle se svou inteligencí rozpoznal, Xaver mu aspoň nebude desetkrát za minutu skákat do řeči....

 • 25. 1. 2020 21:44

  bez přezdívky

  Takže posluchači ČRo nemají nárok na nekonfrontační typ pořadu? Xaver a host je totiž o přátelském povídání si.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).