Hlavní navigace

Český rozhlas spustí digitální stanici Radiožurnál Sport, posílí osvětu o DAB+

12. 2. 2020

Sdílet

Radiožurnál Sport Autor: Český rozhlas

Před letní olympiádou v Japonsku odstartuje další plnohodnotná stanice Českého rozhlasu. Pracovní název je zatím Radiožurnál Sport. V rozhovoru pro ČTK to oznámil generální ředitel rozhlasu René Zavoral. Vysílat bude v digitálním multiplexu DAB+, kombinovat bude zprávy, sport a rockovou hudbu.

„Vysílání budou zajišťovat stávající redaktoři naší silné sportovní redakce,“ uvedl Zavoral. Roční rozpočet nového kanálu bude kolem 11 až 13 milionů korun. Fungování stanice si rozhlas opakovaně vyzkoušel v minulosti, kdy ji nabízel jako dočasný digitální kanál například během hokejového mistrovství světa nebo zimní olympiády v Jižní Koreji.

„V letošním roce se chceme zaměřit více na osvětu ohledně digitálního vysílání a také podporu digitálních přijímačů. Jednáme například s automobilkami nebo s obchodními řetězci,“ dodal generální ředitel. Zájem o DAB+ by měla povzbudit další informační kampaň.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 2. 2020 17:37

    BeatJ

    Super, uz takhle je datovy u ceskeho rozhlasu nizky a je to znat na kvalite poslechu, plechovost. Tak tam praskneme dalsi stanici a opet snizime bitrate treba jazzu a ddur? Aneb placena kvalita verejnopravniho media.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).