Hlavní navigace

Český Shadowgun War Games je nejlepší hrou Gamescomu, Češi vyhráli i turnaj

31. 8. 2018

Sdílet

Esport Student Association, ESA

Na loňském ročníku veletrhu Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem se česká reprezentace stala mistrem světa ve hře Hearthstone, letos na Gamescomu zabodoval jiný český tým. Esport Student Association (ESA) složený ze studentů Vysokého učení technického v Brně zvítězil v turnaji ve hře Shadowgun War Games.

Tu shodou okolností vytvořilo brněnské studio Madfinger Games, které si za ní z Gamescomu odneslo ocenění za nejlepší mobilní hru. Česko mělo nejlepší hru výstavy také vloni, tehdy jako nejlepší PC titul bodovalo RPG Kingdom Come: Deliverance.

Shadowgun War Games ještě není veřejně dostupná hra. Madfinger ji připravují jako čistě e-sportovou multiplayerovou záležitost, kdy se hraje Capture The Flag v týmech pět na pět. Stejně jako jiné verze Shadowgun i War Games jsou čistě mobilním titulem. Právě na mobilech se e-sport postupně prosazuje, stejně jako „náročnější“ multiplayerové hraní. V poslední době jsou velice úspěšné mobilní verze PUBG a Fortnite.

Madfinger zároveň před pár měsíci vydali hru Shadowgun Legends, která na mobily přináší variantu na Destiny. Titul neustále dostává nové aktualizace a prozatím jde o největší hru od brněnské společnosti.

Český tým ESA na Gamescomu ve finále porazil e-sportové mužstvo Nitro, a to celkem pohodlně 3:0. ESA jako asociace má zároveň větší ambice. Uvádí, že se „zaměřuje na propojení hráčů na univerzitní úrovni a vytvoření široké sítě ve formě univerzitní e-sportové ligy pro následný postup hráčů na profesionální scénu. Mimo e-sport se také zaměřuje na edukativní část a v rámci svých aktivit se snaží například rozšiřovat povědomí o správné životosprávě hráče nebo technické stránce her. V rámci spolupráce s partnery pak propojuje nejen jednotlivé společnosti, ale i vytváří networking mezi jednotlivci a korporacemi hledajícími nové zaměstnance“.

O profesionalizaci e-sportů na klubové úrovni se u nás aktivně snaží také třeba tým eSuba. Více v našem rozhovoru s Ladislavem Dyntarem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).