Hlavní navigace

Český softwarový dům Cleverlance loni poprvé v tržbách překonal miliardu korun

12. 4. 2019

Sdílet

Cleverlance Autor: Jan Sedlák

Česká IT skupina Cleverlance v loňském roce poprvé překonala miliardu. Její konsolidovaný obrat konkrétně dosáhl na 1,1 miliardy korun s provozním ziskem 67,9 milionu korun. Rok předtím byl obrat na 951 milionech. Cleverlance zaměstnává přes 800 lidí.

„Mezi největší zákazníky Cleverlance patřily v roce 2018 Komerční banka, O2, Všeobecná úverová banka, Banka Creditas, ČSOB, Škoda Auto, T-Mobile a celá skupina Deutsche Telekom, Vodafone, Moneta Money Bank, Slovenská sporiteľňa a další významné společnosti v oblasti financí, telekomunikací, obchodu a výroby,“ uvádí společnost s tím, že využila i nástupu evropské směrnice PSD2, což akcelerovalo vývoj nových služeb a aplikací.

Do Cleverlance v loňském roce vstoupil nový výrazný investor. Investiční skupina KKCG získala 70procentní podíl v Cleverlance Enterprise Solutions a 50procentní podíl v AEC, která pod Cleverlance také spadá. KKCG už má pod sebou také například většinu AutoContu či DataSpring a dalo dohromady skupinu s konsolidovaným obrazem přes pět miliard korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 4. 2019 22:56

    bez přezdívky

    Já nhevím, ale místo výkřiku Cleverlance překonala to a to, by asi bylo vhodnější to alspoň uvést co vůbec ta Cleverlance dělá...jo má věhlasné zákazníky no a co mi to dává za informaci?...­..trošku bezobsažný článek ne?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).