Hlavní navigace

Český SQLdep kupuje belgická firma Collibra, svůj podíl prodala i skupina Rockaway

Sdílet

David Slížek 11. 7. 2019

Česká služba SQLdep, která nabízí automatizovanou analýzu datových toků, změnila majitele. Novým stoprocentním vlastníkem se stala belgická společnost Collibra, která se zabývá firemními řešeními pro správu dat. 

Své podíly v původní firmě Data Unity, která SQLdep provozovala, prodali jak oba dosavadní spolumajitelé služby Martin Masařík (38 %) a Miroslav Šemora (37 %), tak skupina Rockaway, která do projektu vstoupila v roce 2015 a držela v něm 25% podíl. Firma se nově přejmenovala na Collibra Czech. Celý tým SQLdep se má připojit k týmu Collibra. 


Autor: SQLdep

"Dá se říct, že Martin i celý SQLdep tak trochu předběhnul dobu, protože trh pro jejich vizi a produkt dosáhl adekvátní velikosti relativně nedávno. Množství dat exponenciálně roste a s novými regulacemi jako je GDPR vzniká další potřeba adekvátně spravovat data ve firmách všech velikostí. Vizualizace datových toků a provázanosti databází je v tomto velmi užitečným nástrojem. Proto jsme rádi, že jsme měli v tým důvěru i patřičnou trpělivost a nyní si můžeme společně gratulovat ke skvělému exitu,” říká k prodeji Martin Konop z Rockaway Ventures.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.