Hlavní navigace

Český SQLdep kupuje belgická firma Collibra, svůj podíl prodala i skupina Rockaway

11. 7. 2019

Sdílet

SQLdep Autor: SQLdep

Česká služba SQLdep, která nabízí automatizovanou analýzu datových toků, změnila majitele. Novým stoprocentním vlastníkem se stala belgická společnost Collibra, která se zabývá firemními řešeními pro správu dat. 

Své podíly v původní firmě Data Unity, která SQLdep provozovala, prodali jak oba dosavadní spolumajitelé služby Martin Masařík (38 %) a Miroslav Šemora (37 %), tak skupina Rockaway, která do projektu vstoupila v roce 2015 a držela v něm 25% podíl. Firma se nově přejmenovala na Collibra Czech. Celý tým SQLdep se má připojit k týmu Collibra. 


Autor: SQLdep

"Dá se říct, že Martin i celý SQLdep tak trochu předběhnul dobu, protože trh pro jejich vizi a produkt dosáhl adekvátní velikosti relativně nedávno. Množství dat exponenciálně roste a s novými regulacemi jako je GDPR vzniká další potřeba adekvátně spravovat data ve firmách všech velikostí. Vizualizace datových toků a provázanosti databází je v tomto velmi užitečným nástrojem. Proto jsme rádi, že jsme měli v tým důvěru i patřičnou trpělivost a nyní si můžeme společně gratulovat ke skvělému exitu,” říká k prodeji Martin Konop z Rockaway Ventures.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).