Hlavní navigace

Český startup Mews kupuje už pátou zahraniční konkurenci

3. 3. 2022

Sdílet

Richard Valtr, Mews Autor: Mews

Český startup Mews, který pomalu sahá po statutu jednorožce, koupil již pátou zahraniční firmu. Nově je v jeho portfoliu britsko-chorvatský Bizzon.

Mews vyvíjí software pro hotely a Bizzon je pro něj krok do další oblasti. Bizzon se specializuje na digitální prodejní systémy pro restaurace a gastronomické podniky. Mews tak může například obsloužit i hotelové restaurace.

“Cloudová platforma Bizzon nabízí kompletní pokrytí potřeb obsluhy i zákazníků, od objednávek a placení až po inventuru a reporting. Celá rodina POS produktů společnosti Bizzon, která už nyní pokrývá přes 500 hotelů v 15 zemích Evropy, Asie a Pacifiku, se tak stává součástí produktové řady Mews Payments. Mews v letošním roce plánuje POS systém pod novou hlavičkou integrovat do dalších stovek hotelových řetězců,” informuje česká společnost.

Mews používají přes dva tisíce ubytovacích zařízení v dvaašedesáti zemích. Mews doposud posbíral investice 41,6 milionů dolarů a další nespecifikovanou částku od Salesforce.com. Letos by mělo přijít investiční kolo series C.

Mews před Bizzonem koupilo čtyři západní konkurenty, konkrétně Cenium, Hotel Perfect, Planet Winner a Base7booking od Trivago. Firma má na další nákupu desítky milionů eur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).