Hlavní navigace

Mews, jeden z nejhodnotnějších českých startupů, kupuje další západní konkurenci

2. 2. 2022

Sdílet

Richard Valtr, Mews Autor: Mews

Česká společnost Mews kupuje už čtvrtou konkurenci v západní Evropě. Od skupiny Strawberry Group získává norskou firmu Cenium vyvíjející software pro hotely a pohostinství. Částka nebyla specifikována, Mews má nicméně na další nákupy desítky milionů eur. V plánu už je prozatím neoznámená akvizice ve Velké Británii.

Mews se letos rovněž chystají nabrat investici series C. Ta by podle informací Lupy měla z projektu udělat jeden z nejhodnotnějších startupů v Česku. Mews doposud získalo 41,6 milionu dolarů. Nedávno také přibyla nespecifikovaná investice od Salesforce.com.

Mews se zabývá vývojem softwaru pro hotely a hostely. Poskytuje jim systém pro správu rezervací, check-inů, vyřizování požadavků jejich hostů, management hotelu včetně personálu a automatizaci řady činností. Dělá to v cloudu a podchycuje tak změny, které se v tomto oboru probíhají.

Česká společnost vedle čerstvé akvizice koupila britský Hotel Perfectbelgický Planet Winner a od německé společnosti Trivago získala službu Base7booking.

Díky odkupu Cenium získá Mews lepší přístup na trhy v severní Evropě. “Naše ambice stát se vedoucím systémem pro správu hotelů po celém světě se touto akvizicí posunuje zas o krok blíže,” uvádí zakladatel a šéf Mews Richard Valtr.

Strawberry Group, která Cenium prodává, rovněž vlastní síť hotelů Nordic Choice Hotels. Ta Mews integruje do svých více než 200 zařízení. “Partnerství umožní hotelům Nordic Choice využít Mews Hospitality Cloud v jejich značkách Comfort Hotels, Quality Hotel, Clarion Hotel, a Clarion Collection Hotel, stejně jako v dalších 40 samostatných hotelích v této skupině napříč Skandinávií a Pobaltím.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).