Hlavní navigace

Cloudový obr Salesforce.com investuje do českého startupu Mews

7. 12. 2021

Sdílet

Richard Valtr, Mews Autor: Mews

Česká společnost Mews má nového investora. Skrze fond Salesforce Ventures do ní vstupuje cloudový kolos Salesforce.com. Výše investice nebyla zveřejněna, Salesforce.com má nicméně působit jako strategický podílník. Mews ještě před příchodem Salesforce.com získal investici 41,6 milionu dolarů. 

Mews chce i díky novému kapitálu výrazně rozšířit počet zaměstnanců. Během následujícího roku hodlá navýšit stavy o zhruba devadesát procent, a to v kancelářích v Praze, Amsterdamu a Londýně. Zároveň se otevřou nové pobočky v rámci Evropy a Spojených států.

Během dalších dvanácti měsíců se má obsadit přes sto pozic orientovaných na produkt a vývoj. O technickém pozadí firmy v našem rozhovoru s Janem Širokým.

Mews je cloudový software, který využívají hotely, hostely a další podobná zařízení. Firmě se daří expandovat i skrze složitou cestovní situaci kolem covidu.

Startup, který založil Richard Valtr, nedávno koupil britskou konkurenci Hotel Perfect. Předtím od německé firmy Trivago získal službu Base7booking a ještě dříve belgický Planet Winner.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).