Hlavní navigace

Český Suntel koupil švýcarský Enkom, který staví sítě pro Swisscom či Huawei

23. 10. 2019

Sdílet

David Rusňák, DRFG

Česká investiční skupina DRFG nadále rozšiřuje svoji postupně budovanou telekomunikační sekci. Nově se dostává na trh ve Švýcarsku, kde skrze Suntel Group za nespecifikovanou částku koupila podnik Enkom. Ta na trhu působí přes třicet let a mezi zákazníky má švýcarské operátory Swisscom a Sunrise a dále Huawei, Cablex či Axians.

„Suntel Group získává akvizicí Enkomu především posílení kapacity pro výstavbu a implementaci nejmodernějších síťových technologií jako jsou 5G, nebo IoT,“ uvádí skupina. Pořízení Enkomu nemá posloužit pouze ve Švýcarsku, ale technické know-how a kapacity mají být využity také na dalších evropských trzích včetně Německa, Rakouska či Slovenska.

Enkom se soustředí na projektování, modernizaci a stavění komunikačních sítí. Suntel chce švýcarský přírůstek nadále ponechat fungovat pod vlastní značkou a posílit jí investičními kapacitami celé skupiny. Enkom má zhruba stovku zaměstnanců a letos se v tržbách dostane na 500 milionů korun.

Suntel nedávno uskutečnil akvizici podobné firmy z Česka. Konkrétně získal Arbor, který staví sítě pro CETIN, Vodafone či Huawei. Součástí skupiny jsou ještě firmy Suntel Telco, Backbone a FibreNet. Suntel také držel poloviční podíl v providerovi Libli, který odkoupil Nordic TelecomDRFG letos na podzim Suntel Group kompletně ovládla.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).