Hlavní navigace

Suntel Group kupuje českou firmu Arbor, která staví sítě pro CETIN či Huawei

2. 9. 2019

Sdílet

Arbor

Tuzemská skupina Suntel Group, která spadá pod investiční společnost DRFG Davida Rusňáka, kupuje firmu Arbor. Ta se už 25 let zabývá budováním a servisem mobilních a optických sítí a tyto služby dlouhodobě poskytuje například podnikům CETIN, Vodafone a Huawei. V červenci zároveň Suntel Group koupil společnost FibreNet, která provozuje optické sítě.

„Společnost Suntel Group tímto spojením navyšuje kapacitu pro své zákazníky, především pak pro výstavbu 5G sítí – kterou buď již realizuje například v Německu či Švýcarsku, anebo ji její zákazníci plánují. Současně také opět posiluje svou pozici a vytváříme v Evropě skupinu, která disponuje obchodně i organizačně silným managementem a významným počtem instalačních techniků. Díky této velikosti a zázemí může bez problémů zastřešit velké modernizační projekty,“ uvádí Suntel k odkupu Arboru.

Suntel Group působí v šesti zemích. Vedle České republiky a Slovenska jsou to Německo, Švýcarsko, Rakousko a Nizozemsko. Součástí skupiny jsou podniky Suntel Telco, Backbone a FibreNet. DRFG také dříve vlastnila 50procentní podíl v providerovi Libli, letos ho ovšem prodala Nordic Telecomu.

Suntel se soustředí na výstavbu a servis FTTx a mobilních sítí a letos počítá s překročením tržeb ve výši jedné miliardy korun. Skupina zaměstnává 600 lidí. DRFG už v loňském roce získala povolení na vydání dluhopisů ve výši až jedné miliardy. Tyto prostředky mají jít z velké části právě na telekomunikační aktivity.

Suntel hodlá Arbor ponechat jako samostatnou obchodní značku. Integrace má spočívat zejména ve sdílení personálních kapacit, společném nákupu, provozu a finančním řízení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).