Hlavní navigace

Vzniká silný český internetový hráč. Majitel Suntelu vydá dluhopisy za miliardu

Sdílet

Jan Sedlák 12. 9. 2018

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se snaží vytvořit značnou sílu v tuzemském internetovém byznysu. DRFG od České národní banky získala povolení k vydání dluhopisů ve výši až jedné miliardy korun, přičemž prostředky mají putovat právě do posilování v internetových aktivitách. Upozornil na to deník E15.

Hlavním internetovým aktivem DRFG je provider Suntel Net, který v sobě sdružuje několik dalších internetových společností na Moravě (FOFRNET, DAT, OXID nebo Redikom). Skupina uvádí, že má v současné době kolem 80 tisíc zákazníků s tím, že cílem je se do poloviny roku 2020 dostat na 200 tisíc. Plánované tržby se pak mají blížit miliardě korun. Růstu mají pomoci i další akvizice.

Poloviční podíl v Suntelu koncem loňského roku koupil Nordic Telecom, který také vydražil frekvence 3,5 GHz na přenos LTE dat. Nordic a DRFG se kapitálově a nabídkově propojují.

Druhou částí telekomunikačního byznysu DRFG je pak firma Suntel Telco, která staví sítě (LTE, 3G, 2G, mikrovlny, optika, stožáry). Aktivní je vedle Česka na Slovensku, v Německu a ve Švýcarsku. Konsolidované tržby dosahují jedné miliardy a plánem je do pěti let dosáhnout trojnásobku.

První emisi dluhopisů chce Rusňák vypsat ještě do konce roku 2018, a to o velikosti 500 milionů korun. Zbytek se pak odehraje v první polovině příštího roku.

Pozice na tuzemském trhu posiluje také provider Nej.cz, který nedávno získal firmy Kyklop a Telconet působící na severní Moravě. Nej.cz tak upevnil pozici trojky na trhu, hned za O2 a UPC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.