Hlavní navigace

Vzniká silný český internetový hráč. Majitel Suntelu vydá dluhopisy za miliardu

Sdílet

Jan Sedlák 12. 9. 2018
Suntel Net

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka se snaží vytvořit značnou sílu v tuzemském internetovém byznysu. DRFG od České národní banky získala povolení k vydání dluhopisů ve výši až jedné miliardy korun, přičemž prostředky mají putovat právě do posilování v internetových aktivitách. Upozornil na to deník E15.

Hlavním internetovým aktivem DRFG je provider Suntel Net, který v sobě sdružuje několik dalších internetových společností na Moravě (FOFRNET, DAT, OXID nebo Redikom). Skupina uvádí, že má v současné době kolem 80 tisíc zákazníků s tím, že cílem je se do poloviny roku 2020 dostat na 200 tisíc. Plánované tržby se pak mají blížit miliardě korun. Růstu mají pomoci i další akvizice.

Poloviční podíl v Suntelu koncem loňského roku koupil Nordic Telecom, který také vydražil frekvence 3,5 GHz na přenos LTE dat. Nordic a DRFG se kapitálově a nabídkově propojují.

Druhou částí telekomunikačního byznysu DRFG je pak firma Suntel Telco, která staví sítě (LTE, 3G, 2G, mikrovlny, optika, stožáry). Aktivní je vedle Česka na Slovensku, v Německu a ve Švýcarsku. Konsolidované tržby dosahují jedné miliardy a plánem je do pěti let dosáhnout trojnásobku.

První emisi dluhopisů chce Rusňák vypsat ještě do konce roku 2018, a to o velikosti 500 milionů korun. Zbytek se pak odehraje v první polovině příštího roku.

Pozice na tuzemském trhu posiluje také provider Nej.cz, který nedávno získal firmy Kyklop a Telconet působící na severní Moravě. Nej.cz tak upevnil pozici trojky na trhu, hned za O2 a UPC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.