Hlavní navigace

Nordic Telecom kupuje 50 procent v moravském providerovi Suntel Net

21. 12. 2017

Sdílet

Nordic Telecom

Nordic Telecom kupuje 50procentní podíl v moravské společnosti Suntel Net. Ta patří do skupiny DRFG a sdružuje v sobě několik lokálních poskytovatelů internetu (FOFRNET, DAT, OXID Networks a Redikom). Dohromady tvoří velkou moravskou internetovou sílu, která připojuje 41 tisíc domácností a firem.

Nordic Telecom v létě vydražil kmitočty v pásmu 3,7 GHz, díky čemuž chystá pilotní provoz své LTE sítě určené k přenosu dat. V ostrém provozu má tato „Fiber Like Experience“ o rychlosti až 1 Gb/s odstartovat v příštím roce.

Přesně s tímto chce Nordic přispět i v Suntelu. „Nordic Telecom přinese do projektu bezdrátovou technologii LTE „Fiber Like Experience“ v pásmu 3,7 GHz, která doručí stejnou kvalitu jako optická síť, Suntel Net zase znalost trhu a zkušenost s integrací malých a středně velkých poskytovatelů internetových služeb,“ uvádí firma.

Cílem je do dvou let se dostat na 150 tisíc zákazníků. Obě společnosti se nyní více propojí a kapitálově posílí.

Nordic chce do stavby LTE sítě investovat tři čtvrtě miliardy korun, přičemž peníze na projekt dodává také J&T, která se stala podílníkem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 12. 2017 19:09

    PetrM (neregistrovaný)

    :D:D:D To zní jak plány Mozilly. Ta se taky tak dlouho snažila nalákat zákazníky na bláboly (E10 bude, ale nevíme kdy), kosočvercoviny (Social API, ...) a ořezávání (XUL,...), až se úspěšně zbavila stávajících. Základ je udržet si spokojený stávající zákazníky a to se jim, aspoň u nás, nedaří ani náhodou... Holt 20 domů na jednom kanálu 5GHz WiFi je trochu moc i na vkus místních BFU a znám dost lidí, co nadšeně prchají.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).