Hlavní navigace

Nordic Telecom chystá pilotní provoz LTE na 3,7 GHz, ostrý start má přijít příští rok

7. 11. 2017

Sdílet

Zaplaceno, začínáme stavět. Nordic Telecom oznámil, že uhradil cenu za kmitočty v pásmu 3,7 GHz, které v létě vydražil v aukci organizované Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). Operátor teď na získaných frekvencích začne stavět LTE síť, která by měla sloužit hlavně k připojování uživatelů k internetu.

Nordic v tiskové zprávě mluví o „Fiber Like Experience“ a rychlostech až 1 Gb/s. Konkrétní podrobnosti o síti, pokrytí či cenách ale ještě nejsou známé. Do konce roku mají proběhnout výběrová řízení na dodavatele technologií a zařízení, která budou k připojení potřeba. A odstartovat má i pilotní projekt.

„Komerční provoz pak zahájíme ve druhém čtvrtletí příštího roku,“ říká generální ředitel Nordic Telecom Libor Dočkálek.

Nordic chce do stavby sítě investovat skoro tři čtvrtě miliardy Kč. Peníze dodá i nový partner firmy, kterým je J&T Private Equity Group. Operátor detaily o investici zatím nezveřejnil, podle zdrojů Lupy ale fond získal v majiteli kmitočtů (Nordic Telecom 5G, a.s.) asi 15% podíl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).