Hlavní navigace

ČTÚ vydražil 3,7GHz frekvence. Nejvíc jich získal Nordic Telecom. T-Mobile odstoupil

11. 7. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Nordic Telecom bere dva bloky, po jednom si pak rozebrali Vodafone, O2 a PODA. T-Mobilu přišlo, že se cena vyšroubovala moc vysoko, a proto dnes ráno z aukce odstoupil.

Každý z pěti aukčních bloků byl vydražen za částku 203 milionů korun, tedy sedminásobek vyvolávací ceny. Celkově aukce do státního rozpočtu přinesla 1,015 miliardy korun.

„Aukce je pro dva zájemce využitou vstupenkou na tento segment telekomunikačního trhu. Dlouhodobě říkáme, že větší konkurence v tomto sektoru je jedním z předpokladů pro zvyšování kvality poskytovaných služeb,“ tvrdí předseda Rady ČTÚ Jaromír Novák

Na rozdíl od stávajících operátorů, kteří mohli získat jen 40MHz kmitočtový příděl, noví zájemci mohli vydražit dvojnásobek. Toho využil především Nordic Telecom. 

Content tip EARLY

Ten se chystá podle svého šéfa Libora Dočkálka na výstavbu sítě i díky penězům od partnera J&T Private Equity Group. „Naše plány s pásmem 3,7 GHz a podrobnosti k projektu zveřejníme, jakmile získáme vydražený kmitočtový příděl,“ dodává Dočkálek. Příděl dostanou úspěšní operátoři hned, jak za něj zaplatí. 

Aukce se podle ČTÚ nakonec zúčastnilo celkem šest zájemců. Dva z nich ale ze soutěže odstoupili. Kromě T-Mobilu to byl ještě Suntel Net. Podle T-Mobile byla cena už moc vysoká. „Tento krok však odráží přesvědčení T-Mobile, že ‚nemusí kupovat vždy a za každou cenu‘. Stejně bude postupovat i v budoucnu, pakliže se cena vymkne ekonomické realitě a nebude dávat smysl,“ tvrdí mluvčí firmy Tomáš Leixner.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).