Hlavní navigace

Český VR hokej Sense Arena přichází s kufříkovou verzí pro domácnosti

4. 1. 2019

Sdílet

Domácí verze Sense Arena

Na veletrhu CES v Las Vegas bude za pár dní oficiálně představena Sense Arena pro domácnosti. Jde o český systém, který pomocí virtuální reality umožňuje trénink ledního hokeje. Doposud byla k dispozici pouze licence pro kluby nebo výcviková centra.

Sense Arena bude domácí verzi dodávat v balení v kufříku. Ten zahrnuje VR headset HTC Vive, backpack PC, dotykový monitor, klávesnici, bezdrátový adaptér pro Vive a předinstalovanou Sense Arenu. K instalaci systému je třeba prostor o velikosti alespoň 3,5 × 3,5 metrů.

Domácí verze Sense Areny nabízí všechny funkce, které nabízí varianta pro kluby, je ovšem omezená na dva hráče. Nepůjde ale o úplně levnou zábavu, měsíční licence vyjde na 199 dolarů (klubová verze stojí 1490 dolarů měsíčně). Sense Arena tedy i v tomto případě cílí na mladé hokejisty, kteří chtějí trénovat i doma, a produkt neprodává jako běžné zábavní zařízení.

O Sense Areně jsme psali v našem článku. Do firmy v loňském roce investoval Miton stovky tisíc eur a následně se s investicí připojil David Pastrňák, který hraje za NHL tým Boston Bruins. Ten je zároveň obličejem celého systému. V Česku Sense Arenu využívají Bílí Tygři Liberec nebo Dukla Jihlava, systém nasazují také týmy v Americe.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 1. 2019 14:28

    hmm (neregistrovaný)

    VR hokej je to muze bejt vtipny mlatite spoluhrace fyzickou hokejkou , ale máte VR brýle s ratingem 3+ takže vidíte obláčky pff pff pff a žádnou krev.... :D

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).