Hlavní navigace

Český VR svět Somnium Space spustil dražbu pozemků, sešlo se už 20 tisíc dolarů

7. 10. 2019

Sdílet

Somnium Space

Česká společnost Somnium Space, který provozuje stejnojmenný online svět ve virtuální realitě, podle očekávání spustila veřejnou dražbu virtuálních pozemků. Jde o takzvaný Initial Land Offering (ILO), v rámci které lze nakupovat tři velikosti parcel – 200, 600 a 1500 metrů čtverečních.

Pozemky lze vybírat na této mapě, kde jsou k dispozici i 360stupňové náhledy na danou lokalitu. Na těchto parcelách pak majitelé budou moci postavit cokoliv, co jim VR metaverse svět umožní, a případně na tom také vydělávat. Za předpokladu, že virtuální svět skutečně výrazně ožije.

Transakce obchodního světa digitálních assetů jsou postaveny na Ethereum Blockchainu, na kterém Češi spolupracují s projekty OpenSea a Loom. Podobné nákupy už probíhají například v rámci Decentraland.

„Od včerejška se nám sešlo zhruba dvacet tisíc dolarů. Pozorujeme, že přecházejí i lidé z Decentralandu,“ uvádí pro Lupu spoluzakladatel Somnium Space Vítek Půr. Somnium už na webu k testování nabízí verzi 2.0, novou VR verzi a v testovací verzi také VR Builder.

Somnium Space v minulosti získal investici jeden milion dolarů. Ještě předtím se podařilo získat 200 tisíc dolarů díky první aukci virtuálních pozemků – prodalo se jich asi tisíc. Více o projektu v našem rozhovoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2019 13:39

    literakl

    Jestli jsem to správně pochopil, platí se nějakým wrapped eth, který má kurz 153 dolarů a minimální bid je 0,75 weth. Drahá hračka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).