Hlavní navigace

CESNET pořádá hackerskou soutěž The Catch, vítěz pojede na finále do Japonska

10. 10. 2018

Sdílet

The Catch - soutěž - hacking Autor: CESNET

V pátek 12. října odstartuje druhý ročník hackerské soutěže The Catch, za kterou stojí akademické sdružení CESNET a firma Trend Micro. Týmy soutěžících starších 15 let se v ní mohou poprat o účast v mezinárodním finále, které proběhne v Japonsku.

Týmy mohou mít až čtyři členy a pro účast v soutěži se zájemci musí registrovat na jejím webu. První úkoly organizátoři zveřejní v pátek 12. října v 12:00, první kolo by pak mělo skončit v poledne 19. října. Deset nejlepších týmů postoupí do druhého kola, ve kterém se rozhodne o vítězi.

Soutěžní úlohy mají být založeny na principu Capture the Flag (CTF). „Soutěžící řeší různé úlohy s cílem objevit skrytý řetězec – flag. Jejich úkolem je flag najít,“ popisuje CESNET princip soutěžních úkolů. Více napovědět mohou například úlohy z loňského ročníku soutěže a jejich řešení (PDF).

„Soutěží The Catch se hlásíme k myšlenkám říjnového Měsíce kybernetické bezpečnosti, jehož cílem je přispět k budování bezpečnějšího prostředí Internetu a kybersvěta. Zároveň bychom chtěli hlavně mladým lidem více přiblížit práci forenzních analytiků a ukázat jim, jak může být kreativní a zábavná. Odborníků na počítačovou bezpečnost je totiž stále nedostatek,“ říká vedoucí Oddělení podpůrných služeb a bezpečnosti sdružení CESNET Andrea Kropáčová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).