Hlavní navigace

Čeští GoodAI vypsali grant pro umělou inteligenci se sedmi miliony korun

10. 8. 2020

Sdílet

Marek Rosa, GoodAI a Keen Software House Autor: Jan Sedlák

Česká společnost GoodAI, která se snaží pohnout s oborem univerzální umělé inteligence, zřídila grantového fondu pro AI ve výši 300 tisíc dolarů (asi 6,7 milionu korun). Oznámila to na dnes odstartované online konferenci Meta-Learning & Multi-Agent Learning Workshop 2020, kde tento týden s prezentacemi vystoupí lidé z Google Brain, DeepMind, Oxfordu, MIT a podobně.

“Fond je otevřený výzkumníkům či výzkumným skupinám z celého světa se zájmem zabývat se otázkami, které společnost GoodAI pokládá za klíčové pro výzkum a dosažení obecné umělé inteligence. Formulace otázek byla motivována vlastním výzkumem GoodAI na poli obecné umělé inteligence (Badger Architecture). Granty budou uděleny výzkumným pracovníkům, kteří pracují na různých tématech, jako jsou: multiagentní posilované učení, naučená komunikace, grafové neuronové sítě, optimalizace v modulárních systémech a mnoho dalších,” uvádí GoodAI.

Další podrobnosti o grantovém programu jsou k dispozici na oficiálním webu, kde lze nalézt i formulář pro přihlášení svého projektu.

GoodAI v minulosti rozdělovali peníze na rozvoj AI v rámci soutěže General AI Challenge. Ke zmiňované technologii Badger pak vydala zdrojové kódy a dokumentaci. Rovněž byla zdvojnásobena částka, která každoročně do aktivit kolem GoodAI proudí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).