Hlavní navigace

Čeští GoodAI spouští druhé kolo General AI Challenge, ve hře je 15 tisíc dolarů

19. 1. 2018

Sdílet

General AI Challenge

Tuzemská společnost GoodAI spouští druhé kolo své soutěže General AI Challenge. První běh skončil v říjnu loňského roku a mezi vítězi byl například bývalý astronaut z NASA nebo inženýr z Microsoftu (náš text). Šlo o kolo, kde se řešily technické záležitosti spojené s umělou inteligencí. Druhá část zabrousí více do teorie.

Jeho primárním cílem je „nalézt řešení na zmírnění rizik spojených se závody v AI“. Mohou se hledat formy regulace, řešit otázky s vývojem AI spojené, sociální a ekonomické dopady a podobně. „Očekáváme, že se tak přihlásí více lidé kolem teorie her, filozofie a podobně,“ uvádí zakladatel a šéf GoodAI Marek Rosa.

Registraci na druhé kolo soutěže je možné provést nyní. K dispozici je čtení, které vzniklo na workshopu v Tokiu. GoodAI do aktuálního kola vkládá na odměny 15 tisíc dolarů.

GoodAI chce rovněž mezi 22. až 24. srpnem v Praze uspořádat konferenci kolem umělé inteligence. Sezvat chce osobnosti z celého světa, které mají co říci k „human level AI“.

Společnost GoodAI se snaží vytvořit univerzální umělou inteligenci. Vedle pak funguje firma GoodAI Applied, která nasazuje specifické prvky AI do komerčního provozu svým zákazníkům.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).