Hlavní navigace

Čeští Pointee získali desítky milionů na fenomén RPA, jednají s Intelem a Microsoftem

25. 4. 2022

Sdílet

Pointee Autor: Pointee

Liberecký startup Pointee získal investici 1,3 milionu eur, tedy asi 32 milionů korun. Částku vložil český fond Tensor Ventures (Veracity Protocol, Tatum či Superface) společně s německým Earlybird Venture Capital (Socialbakers, UiPath, Wunderlist nebo brněnský Codasip). Do projektu už v roce 2020 s částkou deseti milionů korun vstupovala pražská skupina MibCon Group.

Pointee se věnuje oboru Robotic Process Automation (RPA), který je v posledních letech poměrně velkým tématem. Softwarová automatizace procesů například vynesla rumunský UiPath na newyorskou burzu a zdejšímu fondu Credo Ventures toto IPO přineslo miliardy. Earlybird byl rovněž mezi investory UiPath.

Pointee umí tyto RPA procesy analyzovat a navrhovat jejich lepší fungování. Firmy totiž často mají nastavené hromady automatizovaných procesů, s čímž je třeba rozumně pracovat.

Pointee v podstatě využívá principu, který je v IT běžný. Když se objeví nové technologie jako cloud nebo kontejnery, často vyřeší řadu problémů, ale dají vzniknout novým komplexnostem, které je třeba spravovat a řídit.

“Nejdříve jsme si vyzkoušeli naši technologii v akcelerátoru Start It od ČSOB, a získali díky našim výsledkům tuto banku jako klienta. Dnes děláme pro celou bankovní skupinu KBC, pro AECOM nebo pro Konica Minolta, teď jednáme s Intelem a Microsoftem,” popisuje spoluzakladatel Jan Strnad.

Jeho kolegy jsou Martin Vitouš a Ivo Knejp. Českou entitu ovládá americká firma Pointee Inc. zaregistrovaná v Delaware.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).