Hlavní navigace

Čeští Space Engineers mají po letech finální verzi, hry se prodaly tři miliony kopií

1. 3. 2019

Sdílet

Space Engineers

Videohra Space Engineers od pražského studia Keen Software House po zhruba pěti letech na trhu opouští předběžný přístup (early access), kdy si uživatelé kupují nehotovou hru, a stává se z ní finální ostrá verze. Oslavuje to dvacetiprocentní slevou na Steamu a možností hrát přes víkend zdarma.

Space Engineers jsou jednou z nejúspěšnějších českých her. Doposud se prodalo přes tři miliony kopií, přičemž titul běžně stojí přes dvacet dolarů. Mezi uživateli si na různých službách drží vysoká hodnocení přes 90 procent, a i díky možnosti modování má početnou a aktivní komunitu.

Keen Software House už dříve na GitHubu zveřejnili zdrojový kód své hry, což modování podporuje. Firma si také pro účely hry vyvíjí vlastní engine VRAGE 2. Jeho první verze vznikla už pro hru Miner Wars 2081, což byl první titul studia. Engine se používá také pro Medieval Engineers, což je obdoba vesmírných inženýrů ve středověku.

Zakladateli a majiteli Keen Software House Marku Rosovi úspěch herních titulů studia umožnil investovat do projektu GoodAI, kde se snaží bádat po univerzální umělé inteligenci. Vedle toho vznikla odnož GoodAI Applied, která nasazuje takzvanou narrow AI do praxe.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).