Hlavní navigace

CETIN uzavřel s Ericssonem smlouvu o stavbě 5G sítí, s Huawei úplně skončí

18. 11. 2020

Sdílet

CETIN - budova Autor: CETIN

Řádově miliardy korun chce v následujících letech CETIN investovat do modernizace své mobilní přístupové sítě (RAN) a jejího upgradu na 5G. Postaví ji na technologiích firmy Ericsson, se kterou uzavřel smlouvu o spolupráci. 

Společnosti to oznámily v tiskové zprávě a potvrdily tak dřívější vyjádření člen  představenstva společnosti PPF Vladimíra Mlynáře. PPF je vlastníkem CETINu a operátora O2.

„Projektová příprava a testování v laboratořích probíhají již v těchto dnech. Po jejich úspěšném dokončení zahájíme vlastní implementaci nové technologie,“ říká v oficiálním vyjádření generální ředitel CETINu Martin Škop.

Smlouvu s Ericssonem uzavřel CETIN na pět let a modernizace se má týkat více než 4 tisíc základnových stanic, které CETIN provozuje. Spolupráce má znamenat také úplné odstranění technologií Huawei z její mobilní přístupové sítě, potvrdila firma na dotaz Lupy.

CETIN provozuje celkem asi 6 500 BTS, asi 2 500 z nich ale patří T-Mobilu, který s O2 sdílí část sítí. Kromě O2 a T-Mobilu CETIN staví a provozuje základnové stanice také pro Nordic Telecom.

CETIN společně s O2 testoval 5G technologie Ericssonu už loni v létě v Kolíně. Podívejte se, jak test probíhal:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).