Hlavní navigace

CETIN v loňském roce navýšil výnosy i zisk, na investice do sítí dal 4,1 miliardy

1. 4. 2018

Sdílet

Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) Autor: Jan Sedlák

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), která vznikla rozdělením původního operátora O2 na dvě části, v roce 2017 navýšila konsolidované výnosy o 571 milionů korun na 21,175 miliardy. Zisk EBITDA se podle nové výroční zprávy zvýšil o 60 milionů korun na 7,845 miliardy. Výsledek hospodaření skupiny CETIN po zdanění je 2,7 miliardy korun.

„Pokračujeme v plnění veřejného slibu modernizace pevné sítě, zrychlili jsme v loňském roce připojení u 650 tisíc bytových jednotek a uživatelům jsme mohli poprvé nabídnout vysoké přenosové rychlosti 250 Mbps,“ uvádí CETIN s tím, že v loňském roce na investice šlo 4,1 miliardy korun, a to na sítě FTTC, stavbu LTE a konsolidaci stávajících 2G/3G sítí.

CETIN v loňském roce zprovoznil 513 nových LTE stanic, které využívají O2 a T-Mobile. U více než 500 stanic v Praze pak došlo k přidání druhé kapacitní vrstvy. Datová spotřeba v hlavním městě podle společnosti tvoří čtvrtinu celkového objemu v Česku. CETIN také spustil informační web o dostupnosti internetu Zrychlujeme Česko.

„Celoplošná síť společnosti CETIN zahrnuje 20 milionů kilometrů párů metalických kabelů a 38 tisíc kilometrů optických kabelů po celé České republice a každý den, díky rozsáhlým investicím do programu FTTC, přibývají další. V roce 2017 bylo postaveno 1 930 rDSLAMů – FTTC uličních rozvaděčů a došlo ke zrychlení připojení pro 650 tisíc bytových jednotek, z nichž více než 80 procent má dostupné rychlosti 50 Mbit/s a vyšší. V celé síti CETIN byla v průběhu roku 2017 spuštěna nabídka rychlosti 250 Mbit/s, ta je nyní dostupná pro téměř 200 tisíc bytových jednotek v Česku. Rozsáhlá výstavba se projevila i ve zrychlení technologie xDSL, která v roce 2017 zaznamenala nárůst průměrných rychlostí o 12 %,“ uvádí dále CETIN.

CETIN se rovněž připravuje na stěhování. Z budovy na Žižkově se přesune do právě vznikajícího kancelářského komplexu v Libni. Nový majitel současné sídlo zbourá a místo něj postaví byty.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).