Hlavní navigace

ČEZ investuje 21 milionů dolarů do francouzských vývojářů Cosmo Tech

12. 9. 2018

Sdílet

Cosmo Tech

Skupina ČEZ rozšiřuje svůj záběr a skrze investiční fond Inven Capital působí jako hlavní investor do francouzské firmy Cosmo Tech. Investiční série B ve výší 21 milionů dolarů ČEZu zajistila výrazný minoritní podíl a Češi se připojili k dřívějším investorům jako BNP Paribas nebo Total Energy Ventures. Celkově už Cosmo Tech získal 33,5 milionu dolarů.

„Firmu sledujeme poslední dva roky a mezitím vybudovala ve svém oboru naprosto unikátní řešení. Proto jsme se ve stávajícím kole financování stali objemem investice největším investorem, který určoval podmínky pro další koinvestory. Jsme přesvědčeni, že softwarová řešení z dílny Cosmo Tech se v prostředí stále složitějšího současného světa rychle stanou standardy při tvorbě modelů pro manažerské rozhodování a plánování projektů pro kritickou infrastrukturu, například v energetice, vodárenství nebo dopravě. Při postupující decentralizaci v energetice se například jedná o ideální způsob modelace chování chytrých sítí,“ uvádí ředitel Inven Capital Petr Míkovec.

Cosmo Tech má sídlo v Lyonu, zaměstnává 70 lidí a vznikl z univerzitního týmu. Společnost vyvíjí softwarový nástroj v rámci řízení kritické infrastruktury a procesů, kde kombinuje lidskou práci a umělou inteligenci. To umožňuje zrychlení vývoje specifických modelů. Pracuje se také s prediktivní analýzou.

Inven Capital funguje s podporou Evropské investiční banky (EIB), která Invenu poskytla na investice 50 milionů eur. Fond se snaží investovat zejména v oblast takzvané smart energy.

Fond s investováním začal v roce 2015, kdy vložil peníze do německé společnosti Sonnen. Celkově drží podíly v šesti startupech včetně německých Cloud&Heat Technologies, pro které bude Foxconn v Kutné Hoře vyrábět datová centra v kontejnerech

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).