Hlavní navigace

Chaty v Messengeru, WhatsApp a Instagramu se mají spojit a mít end-to-end šifrování

25. 1. 2019

Sdílet

New York Times informují o interním plánu Facebooku na propojení jeho chatovacích aplikací. Messenger, WhatsApp a komunikační funkce Instagramu by podle záměru měly fungovat na společném backendu. Aplikace jako takové ale mají dál existovat samostatně.

Práce na spojení už podle zdrojů NYT začaly a hotovo by mělo být koncem roku 2020. Za plánem podle listu stojí sám zakladatel služby Mark Zuckerberg. Hlavním důvodem má být snaha udržet uživatele uvnitř ekosytému Facebooku. Aplikace by také mohly snáze sdílet a propojovat data o uživatelích, která se dají využít k cílení reklamy.

Zajímavé je, že jednotný komunikační backend by také měl obsahovat end-to-end šifrování. Mělo by tak být možné posílat šifrované zprávy například mezi WhatsApp a Messengerem. Technické detaily ale deník nepřinesl.

Mark Zuckerberg dříve při akvizicích Instagramu a WhatsApp ubezpečoval, že Facebook nebude aplikace integrovat a že budou mít v rámci firmy autonomii. Od té doby se ale mnohé změnilo a firmu po interních sporech opustili jak zakladatelé Instagramu Kevin Systrom a Mike Krieger, tak zakladatel WhatsApp Jan Koum.

TIP: Potřebujete si zrušit účet na Instagramu? Návod najdete na našem sesterském webu PCWorld.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).