Hlavní navigace

Chceme být pro teroristy nepřátelským prostředím, tvrdí Facebook

Sdílet

Jan Beránek 5. 6. 2017

Stejně jako po každém teroristickém útoku je tu opět volání po zpřísnění dohledu na internetu. Po výraznější akci volá především britská premiérka Theresa May, podle které jsou velké internetové firmy částečně zodpovědné tím, že poskytují prostor pro šíření extrémní ideologie. 

Firmy ze Silicon Valley už se snaží něco dělat, ale není to tak jednoduché. „Chceme, aby byl Facebook pro teroristy nepřátelským prostředím,“ tvrdí Simon Milner z Facebooku ve vyjádření pro agenturu Reuters a popisuje, jak se snaží s extremistickým obsahem popasovat. „Využíváme kombinaci technologie a lidských analytiků. Teroristický obsah mažeme co nejrychleji po tom, co ho najdeme, nebo jsme na něj upozorněni, vysvětluje.

Firmy musí nějak politiky uspokojit, ti totiž hrozí tím, že změní zákony tak, aby nesli poskytovatelé platforem větší zodpovědnost za obsah, který jejich uživatelé vytvářejí. 

A tak se do souboje s propagandou a extremistickým obsahem pustil i Twitter. Takový obsah u nás nemá místo,“ komentuje aktivity sociální sítě Nick Pickles z britského zastoupení sociální sítě. Firma podle něj během druhé poloviny loňského roku zablokovala 400 tisíc účtů a postupně vylepšuje svůj systém na vyhledávání a odstraňování extremistického obsahu. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 6. 2017 16:14

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  Obavam se, ze kdyby to neslo jinak, tak si podobne utoky zorganizuji pani politici sami (pokud to jiz nedelaji minimalne pasivne tim, ze ma sem ty "matky s malymi detmi" neustane vnucuji).

  GB prakticky uplne sve obcany odzbrojila - nelegalni je tam i mit u sebe nuz. Co natom, ze to vede k narustu nasilne kriminality v desitkach procent. Neni se ceho bat, poctivy obcan u sebe nic mit nesmi. Netreba totiz vubec resit nejake "teroristy", nebot je o nekolik radu pravdepodobnejsi, ze vas (s tim mozem) nekdo prepadne a zapichne kvuli vasi "usporene libre". A soud jej nasledne osvobodi, protoze vzit nekoho pohlave retezem je prece OK.

  Posledni pripad pak krasne ukazuje, ze lide by se i byli byvali branili, kdyby meli cim. Pokud by i jen jediny zucastneny mel u sebe strelnou zbran, mohl utocniky zlikvidovat o poznani drive.

  Paklize by se ovsem dana vec udala v CR, tak by ti co pry hazeli zidle dnes sedeli ve vazbe, a byli obvineni nejmene z pokusu o vrazdu (ne-li genocidu) a z rasove a nabozenske nesnasenlivosti. Neni lepsi se tvarit ze nic nevidite? Jako ti, kteri sledovali(viz nedavny pripad) v hospode "ferovku" 1:3? Osobne je naprosto chapu, pokud se do takoveho konfliku zapojite, budete to vy na koho ti tri obratem zautoci, a pokud v zapeti vytahnete svou legalne drzenou zbran a postrilite je, budete to vy, kdo bude popotahovan po soudech. A nebo si tu ferovku muzete uzit na vlastni kuzi, a doufat, ze prezijete, to je take reseni.

 • 5. 6. 2017 14:51

  JSBD (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  No ja jsem vyrok vylizane Mayove: "...Je zapotřebí odepřít teroristům bezpečný prostor. Mají ho na internetu. ..." pochopil tak, ze chce pokracovat v prolamovani soukromi na netu a vynucene identifikaci ucastniku. Nejake "teroristicke PR" prostrednictvim tzv. socialnich siti je druhotne - ale zlikvidovat anonymitu, to je to, o co Velka Bratranie dlouhodobe usiluje.

 • 5. 6. 2017 11:18

  hahaha (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  tak pokud to myslí vážne tak na FB zakážou islám jinat to byl jen výkřík do tmy