Hlavní navigace

ČHMÚ spustil obě své mobilní aplikace o počasí i pro iOS

20. 8. 2018

Sdílet

ČHMÚ - mobilní aplikace - počasí - Android

V květnu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dvě nové aplikace pro Android, dnes se dočkali také uživatelé systému iOS od Applu. 

Základní aplikace ČHMÚ stejně jako na Androidu obsahuje předpovědi s rozlišením až na jeden kilometr, srážkový radar, výstrahy před nebezpečnými meteorologickými jevy nebo například index aktivity klíšťat. 

Pokročilá ČHMÚ+ nabízí výstupy z několika desítek profesionálních meteostanic, údaje naměřené balónovými sondami vypouštěnými v Praze-Libuši, předpovědi z modelu Aladin, stav vody na českých tocích, informace o stavu ovzduší nebo UV index.

Podle vyjádření firmy OKsystem, která pro ústav aplikace vyvinula, na Androidu aplikace využívá asi 200 tisíc uživatelů měsíčně. 

„Nejčastěji v základní aplikaci zjišťují předpověď počasí na konkrétní den, předpověď vývoje srážek pro nadcházející hodiny a velmi často je také zajímá dlouhodobá předpověď počasí na nejbližších šest dní,“ říká výkonný ředitel firmy Vítězslav Ciml. U pokročilé aplikace ČHMÚ+ pak podle něj nejčastěji sledují detailní meteorologické informace z jednotlivých stanic a předpovědní mapy modelu Aladin.

Podívejte se, jak vypadají aplikace na Androidu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).