Hlavní navigace

Chorvatsko zahájilo vysílání v DVB-T2/HEVC

12. 9. 2019

Sdílet

HRT - Chorvatsko Autor: HRT

Chorvatský provozovatel vysílačů OiV (Odašiljači i veze) spustil ze stanoviště Sljeme první DVB-T2/HEVC síť pod názvem M2. Funguje souběžně s DVB-T vysíláním, jehož vypínání se očekává v polovině roku 2020.

Všechny stanice v novém multiplexu vysílají ve vysokém rozlišení. Nabídku tvoří veřejnoprávní programy HTV 1, HTV 2, HRT 3, HRT 4 a soukromé stanice Nova TV, Doma TV a MrezaZG.

Rozšiřování pokrytí bude pokračovat hlavním městem Záhřeb. Lokalita by se měla dočkat do konce října. Zbytek země bude pokryt nejpozději do 15. listopadu 2019, signál DVB-T2/HEVC by mělo naladit 97 procent obyvatel.

Po vypnutí DVB-T bude v provozu finální DVB-T2 síť M1, kam se kromě výše zmíněných stanic přesunou také programy RTL a RTL2 ze stávajícího DVB-T multiplexu B.

Aktualizace 13. 9. 2019: Upřesnili jsme, že se jedná o DVB-T2/HEVC a odstranili původní chybnou informaci o ostrově Hvar.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).