Hlavní navigace

Chrome zrychlil, ve Windows téměř o 11,5 %

26. 8. 2020

Sdílet

Google Chrome - prohlížeč Autor: Google

Společnost Google včera uvolnila novou verzi svého webového prohlížeče. Ten má být ve své verzi 85 výrazně rychlejší při načítání stránek i při chodu s velkým množstvím otevřených záložek. Tvrdí to alespoň na Chrome blogu vedoucí vývoje prohlížeče Max Christoff

Zrychlení umožnilo použití nové Profile Guided Optimization a týká se operačních systémů Windows a macOS, přičemž výrazně vyšší je ve Windows. Použitá technika provádí optimalizaci kompilátoru na základě scénáře reálného používání a rozdílné náročnosti kódu. Části kódu, které mají největší vliv na výkon, zde dostávají vyšší prioritu a běží rychleji. PGO přitom vychází z nejčastějších reálných uživatelských scénářů. Společnost využívala PGO již ve starších verzích prohlížeče, ten ale běžel v Microsoft Visual C++ (MSVC), výrazné zrychlení se nyní dostavilo po použití prostředí Clang.

Medián načítání stránek se zrychlil o 10 %, (benchmark Speedometer 2.0 naměřil ve Windows zrychlení o 11,4 % a na macOS o 7,7 %.). Při běžném zatížení zrychlila odezva prohlížeče na Windows o 7,3 % a na macOS o 3,9 %. První obsah (měřeno ve First Contentful Paint) se zobrazí na Windows o 3,5 % a na macOS o 2,3 % dříve.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).