Hlavní navigace

Čínská kola ofo získala dalších 900 milionů dolarů. V Praze chystají expanzi

Sdílet

Jan Sedlák 13. 3. 2018
ofo Autor: Jan Sedlák

Čínská bikesharingová společnost ofo získala další velkou investici – tentokrát 866 milionů dolarů. Firma už si celkově přišla na 2,2 miliardy dolarů. Poslední kolo vedla Alibaba Group a připojily se další čínské fondy Ant Financial, Tianhe Capital, Junli Capital a Haofeng Group.

Ofo má podle oficiálních údajů přes 200 milionů uživatelů ve 250 městech. V Praze ofo rozjelo pilotní provoz na Letné a v Holešovicích a prozatím hlásí tisíce unikátních uživatelů. Firma letos v hlavním městě plánuje větší expanzi a staví lokální tým, viz náš článek. Zruší se také jízdy zdarma a zavede placení.

Žlutá kola díky štědrým investicím rychle obsadila světové metropole. Ofo se pere s dalším velkým hráčem v podobě Mobike, do kterého investuje Tencent. Na západě je zase k vidění americký LimeBike, který prozatím na investicích posbíral 132 milionů dolarů.

Ofo i Mobike kromě velkých investic drží také velkou hotovost v řádech miliard dolarů, kterou získávají díky vkladu uživatelů. Ti musí na úvod vložit asi 45 dolarů.

Jak vypadají kola ofo v Praze:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.