Hlavní navigace

Čínské telefony OnePlus oficiálně míří do Česka, dodá je Vackova TCCM

8. 7. 2020

Sdílet

OnePlus Autor: OnePlus

Populární čínské chytré telefony OnePlus nově dostávají oficiální české zastoupení. Značku od července dostala na starost společnost TCCM Kamila Vacka, která jí vedle České republiky bude distribuovat na dalších devíti trzích střední a východní Evropy, včetně Slovenska.

TCCM prozatím dodělává smlouvy s tuzemskými partnery, mělo by jich být až pět. Vacek uvádí, že se v rámci střední a východní Evropy pracuje na spolupráci s deseti operátory, deseti retailovými prodejci a deseti e-shopy.

Telefony OnePlus už u nás nějakou dobu prodávají Alza.cz a CZC.cz, nejde ale o oficiální zastoupení. OnePlus také přístroje českým zákazníkům zasílal skrze svůj e-shop. TCCM má jako oficiální partner zajistit širší dostupnost OnePlus, lepší servisní podporu a stabilní ceny kopírující Evropu.

TCCM ve střední a východní Evropě distribuuje také značky Nokia (HDM Global), Honor nebo CAT. V minulosti měla na starost třeba Samsung, HTC či Sagem.

TCCM v roce 2018 prodala přes dva miliony telefonů. Tržby v tomto roce dosáhly na 4,5 miliardy korun se ziskem přes 50 milionů.

„Globální trh s telefony klesá. Regionální trh stagnuje. Konsolidaci trhu urychluje nástup čínských značek. Až do 19. 5. 2019 se zdálo být jisté, že se Huawei a Honor stane novou světovou jedničkou ještě v roce 2019. Americké embargo ale disruptuje supply chain a poškodí důvěru zákazníků minimálně na vyspělých trzích v Evropě. Pro TCCM to znamená, že po rychlém růstu v roce 2018 přichází snižování nákladů a snižování rizik. Naštěstí je distribuční portfolio dobře vybalancované, takže pokles prodeje značky Honor bude částečně kompenzován růstem značek Nokia a Razer a rovněž očekáváme větší podíl tradingu značky Samsung. V roce 2019 očekáváme obrat mezi čtyřmi až pěti miliardami korun a pokles nákladu o zhruba 10 procent oproti roku 2018,“ napsal Vacek ve výroční zprávě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).