Hlavní navigace

Vackova TCCM prodala přes dva miliony telefonů a získala podíl v Nokii

7. 1. 2019

Sdílet

Nokia 8110 Autor: Jan Sedlák

Česká společnost TCCM Kamila Vacka v loňském roce prodala 2,07 milionu mobilních telefonů a vytvořila tak svůj nový rekord. V loňském roce těchto přístrojů prodala zhruba o 20 tisíc méně.

Finanční výsledky za rok 2018 ještě nejsou k dispozici. V roce 2017 však TCCM měla čistý obrat 3,16 miliardy korun. Rok předtím to bylo 2,72 miliardy korun. TCCM očekávalo, že za rok 2018 vyroste o 20 až 25 procent.

TCCM distribuuje telefony značek Nokia, CAT, Honor a Doro ve 22 zemích střední a východní Evropy. Spolupracuje s 50 mobilními operátory a 200 retailovými hráči.

„Poprvé v historii prodeje smartphonů globální i regionální trh klesá. Neznamená to žádnou tragédii, naopak konsolidace trhu je obchodní příležitost, protože spousta menších značek bude mít existenční problémy a pravděpodobně opustí trh. V Číně, jako největším trhu na světě, již došlo ke konsolidaci na TOP 4 velké značky, které ovládají 80 procent trhu. V Evropě očekávám TOP 5 značek s tím, že mezi nimi budou dvě z portfolia: Honor a Nokia,“ uvedl už dřívek Vacek.

TCCM také v loňském roce získala podíl ve společnosti Alpha Ginko Limited. Ta zase drží podíl ve finském podniku HMD Global Oy, který vyrábí chytré telefony pod značkou Nokia. Hodnota podílů jsou dva miliony dolarů. Alpha Ginko loni v květnu do HMD investovala celkem 100 milionů dolarů na další expanzi.

Vacek na české a další regionální trhy v minulosti dostal značky jako HTC, Samsung nebo Sagem. TCCM ovládá skrze nizozemskou firmu Hunyin Holding B.V. v níž drží stoprocentní podíl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).