Hlavní navigace

Čínský Huawei vybaví datové centrum ČEZu, firma nabídla nejnižší cenu

18. 10. 2018

Sdílet

Sídlo Huawei v Praze Autor: Jan Sedlák

Čínská společnost Huawei podle informací Lupy nakonec skutečně dodá IT technologie do nového datového centra polostátního podniku ČEZ, které vzniká v areálu po bývalé Elektrárně Tušimice I. Huawei skrze své partnery AMI Praha a Huatech zvítězil ve veřejném tendru.

Dodavatelům se podařilo uspět díky nejnižší nabídnuté ceně, která činí 96,7 milionu korun. Jak už jsme dříve informovali, v tendru se sešlo devět nabídek, přičemž tři nejnižší podali právě partneři Huawei. Nejvyšší nabídka činila 188,5 milionu korun.

„Vnímáme to tak, že společnost Huawei je schopna nabídnout svou technologii za velmi konkurenceschopnou cenu, která při zachování dostatečné marže pro partnera umožnila postavit pro zákazníka velmi zajímavou nabídku. Konkrétní výše slevy pro partnera je samozřejmě předmětem obchodního tajemství,“ uvedl pro Lupu Petr Urban, obchodní ředitel AMI Praha.

Samotná zadávací dokumentace uvádí, že „jediným hodnotícím kritériem je nabídková cena“ a že v rámci uvedeného hodnotícího kritéria „bude nejlépe hodnocena nabídka s nejnižší celkovou cenou předmětu smlouvy“.

Součástí zakázky je dodávka, instalace, integrace, implementace a pětiletá záruka na ICT infrastrukturu. Konkrétně se jedná o x86 servery, disková pole (2 PB) a zálohovací zařízení (6 PB), síťovou infrastrukturu (LAN a SAN), kabeláž, integraci firewallů od izraelské firmy Check Point a aplikačního kontroleru od F5 Networks.

Huawei se daří dostávat také do dalších veřejných institucí. Do České televize například dodává disková pole či routery a mezi zákazníky patří i Lesy České republiky nebo Policejní prezidium.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).