Hlavní navigace

Člen vysílací rady Ladislav Jakl byl fyzicky napaden

28. 5. 2019

Sdílet

Ladislav Jakl Autor: Oficiální web Ladislava Jakla

Zřejmě dva neznámí útočníci napadli v pražském metru člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla. Po sobotním incidentu je potlučený, vážnější zranění nemá. „Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ řekl serveru Echo24.

Jakl je členem vysílací rady teprve od dubna. Útok odsoudila česká pobočka Světového tiskového institutu. „Vzhledem k tomu, že Ladislav Jakl byl zvolen do RRTV jako kandidát SPD, můžeme se domnívat, že byl napaden v souvislosti se svými postoji, názory i členstvím v RRTV. Český výbor IPI odsuzuje jakékoliv fyzické útoky na novináře a představitele médií z důvodu jejich politických postojů a považujeme je za neslučitelné s demokracií. Vyzýváme Policii ČR, aby se incidentem zabývala a pachatele odhalila,“ sdělil v prohlášení předseda české pobočky Michal Klíma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).