Hlavní navigace

CNN Prima News zařadila dokumenty o amerických volbách od mezinárodní CNN

30. 10. 2020

Sdílet

Volby na CNN Autor: CNN

S blížícími se prezidentskými volbami v USA zařazuje CNN Prima News do vysílání sérii dokumentů z produkce mezinárodní CNN. První odvysílala ve čtvrtek v noci. 

Jednotlivé dokumenty představují aktéry v boji o Bílý dům Donalda Trumpa a Joe Bidena, vysvětlují systém amerických voleb a popisují problémy, které obyvatelé Spojených států amerických aktuálně řeší a které je tíží. 

Dokumenty jsou v originálním znění s českými titulky. Vysílat se budou každý večer od 22 hodin až do úterý 3. listopadu. 

V noci z 3. listopadu na 4. listopadu odvysílá CNN Prima News živý speciál věnující se průběhu a výsledkům amerických voleb. Mimořádné vysílání nabídne rovněž ČT24.

30. října 22.00 – Jak svět vidí Ameriku

Americké prezidentské volby vstupují do závěrečné fáze a Američané se připravují na rozhodující okamžik. Amerika, kdysi pevná a stabilní kotva svobodného světa, dnes prožívá krizi identity. Národ čelí pandemii covidu-19, hospodářská krize zapustila kořeny a rasové spory nabírají na obrátkách.

31. října 22.00 – Jak Američané volí prezidenta

Donald Trump zvítězil v prezidentských volbách v roce 2016 navzdory tomu, že Hillary Clintonová získala o více než 3 miliony hlasů víc než Donald Trump. Jak se volí americký a prezident? Dokument CNN vám představí Sbor volitelů. Právě oni rozhodují, kdo se stane americkým prezidentem. 

1. listopadu 22.00 – Donald Trump: Boj o Bílý dům

Boj o Bílý dům jde do finále. Už v noci z úterý na středu Američané rozhodnou, jestli prezidentem zůstane Donald Trump nebo se role ujme jeho vyzyvatel Joe Biden. Dokument CNN shrnuje zásadní okamžiky Donalda Trumpa v úřadu a jeho cestu za znovuzvolením. 

2. listopadu 22.00 – Joe Biden: Boj o Bílý dům

Boj o Bílý dům jde do finále. Už v noci z úterý na středu Američané rozhodnou, jestli prezidentem zůstane Donald Trump nebo se role ujme jeho vyzyvatel Joe Biden. Dokument CNN shrnuje dlouhou politickou kariéru bývalého viceprezidenta Joea Bidena, která ho dovedla až do boje o Bílý dům. 

3. listopadu 22.00 – USA: Rozdělená země

Reportér CNN cestuje do státu Florida, aby mluvil s voliči, kteří jsou vášnivě oddaní Donaldu Trumpovi, a i s těmi, kteří chtějí se stejnou vášní současného prezidenta dostat ze hry. Proč jsou Spojené státy rozdělenou zemí?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).