Hlavní navigace

Coursera podniká první kroky pro vstup na burzu

5. 3. 2021

Sdílet

Coursera Autor: Printscreen, Lupa.cz

Online vzdělávací platforma Coursera podle serveru TechCrunch dnes začne podnikne první právní kroky směřující ke vstupu na burzu. Termín IPO je zatím neznámý. Agentura Bloomberg koncem loňského roku odhadla valuaci Coursery na 5 miliard dolarů, přitom v polovině loňského roku byla její hodnota 2,4 miliardy dolarů.

Firma v loňském roce výrazně rostla, protože se kvůli pandemii zvýšila poptávka po online vzdělávání. Spustila například službu Coursera for Campus určenou pro vysoké školy, které prostřednictvím platformy mohou vést výuku a dokonce i zkoušet studenty. Tuto službu využívá přes 3 700 škol po celém světě.

Pandemie přispěla k růstu celého edtech (education technology) sektoru. Na burzu se chystá například i platforma Udemy, jejíž valuace je 3 miliardy dolarů. Nedávno na burzu vstoupily i vzdělávací platformy Nerdy a Skillsoft. Poslední jmenovaná ale loni vyhlásila bankrot a před vstupem na burzu prošla restrukturalizací.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).