Hlavní navigace

ČR bude hostit evropskou kyberbezpečnostní akci. Vojáci či NÚKIB žádají o podporu

21. 12. 2020

Sdílet

Jan Beroun - Vojenské zpravodajství Autor: Karel Choc, Internet Info

Českému státu v oblasti kybernetické bezpečnosti dlouhodobě vedle financí chybí kvalifikovaní pracovníci a odborníci. Opakovaně na to upozorňuje například Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), naposledy ve výroční zprávě o kyberbezpečnosti.

Tuzemské úřady, které mají různé části zabezpečení kybernetického prostoru na starosti, se nyní spojily ve výzvě, aby soukromý sektor podpořil akci, jež by mohla přispět k růstu mladých talentů. Jde o mezinárodní soutěž ECSC (European Cyber Security Challenge), kterou příští rok bude hostit Praha (28. září až 1. října).

Tato soutěž se pořádá od roku 2014 a postupně putuje po jednotlivých zemích v Evropské unii. Cílem je vyhledávání talentů a osvěta v kyberbezpečnosti ve veřejném prostoru. Zapojuje se přes dvacet národních týmů a patří k nejlepším na kontinentu.

NÚKIB, Vojenské zpravodajství, Velitelství Kybernetických sil a informačních operací a národní IT koordinátor Vladimír Dzurilla nyní žádají komerční subjekty, aby se do akce zapojily. Soutěž podle nich “pozitivně ovlivní motivaci mladých lidí věnovat se této problematice, a zvýší odolnost a schopnosti ČR v budoucnu.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).