Hlavní navigace

ČT vynaloží kvůli přechodu na DVB-T2 a 1080p až 1,3 miliardy korun

10. 10. 2019

Sdílet

Česká televize Autor: Česká televize

Česká televize odhaduje celkové náklady v souvislosti s přechodem na DVB-T2 mezi 900 miliony až 1,3 miliardy korun. Informovala o tom v půlroční zprávě o plnění rozpočtu a hospodaření (PDF), kterou schválila Rada ČT. 

„Tento projekt zahrnuje nejen vlastní přechod na vysílací standard DVB-T2/HEVC, ale také nutný přechod formátu záznamu obrazu ve vysokém rozlišení z 1080i na 1080p. Z hlediska dlouhodobé strategie bylo nutné v projektu počítat také s rozvojem nových platforem a s tím související změnou v rozložení distribučního mixu,“ stojí ve zprávě.

Výdaje související s přechodem na DVB-T2 vynaložené během 1. pololetí 2019 zahrnují především náklady spojené se službami nového přechodového multiplexu 11, provoz dokrývačů a investiční výdaje nutné na modernizaci a technologickou obměnu zařízení v souvislosti s přechodem na formát 1080p.

„Oproti první vlně digitalizace nebude naštěstí docházet tak často ke změnám kmitočtů, protože přechodová síť je z velké části identická se sítí finální. To například usnadní první vlnu vypnutí v listopadu 2019,“ podotýká Česká televize.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).