Hlavní navigace

ČT1 a ČT24 ve čtvrtek uvedou speciál Země v nouzi, odpoví lékaři i ekonomové

17. 3. 2020

Sdílet

Daniel Stach Autor: Česká televize

Česká televize zařazuje na čtvrtek 19. března 2020 v hlavním vysílacím čase na ČT1 a ČT24 mimořádnou debatu odborníků, která se zaměří na klíčová témata kolem koronaviru.

Tématem debaty je, jak zvládáme situaci, kterou Evropa v moderní historii ještě nezažila. Jak se může nákaza koronavirem dál vyvíjet a jak blízko jsme k vývoji léku? Jak a kudy dál? 

Moderovat bude Daniel Stach. „Diváci se na nás velmi často obracejí i s prosbou o radu, co dělat a jak se chovat, aby se nenakazili. Rozhodli jsme se jim proto zprostředkovat názory předních odborníků v čele s předsedou Ústředního krizového štábu Romanem Prymulou,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

3D grafika ukáže koronavirus, který způsobuje nemoc Covid 19. V debatě hosté proberou dopady nákazy a přijatých opatření. „Chceme popsat současnou situaci, ale také se podívat na možný budoucí vývoj a hledání léku. Zajímá nás dosavadní největší úspěchy v boji s nemocí i největší chyby, které se staly,“ podotkl moderátor Daniel Stach z vědecké redakce České televize.

Hosty budou předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula (epidemiolog), dále virolog Karel Raška (podílel se na výzkumu HIV a jeho otec pomohl vymýtit pravé neštovice), biochemik Zdeněk Hostomský, lékař Tomáš Šebek, ekonomka Helena Horská a psycholog Štěpán Vymětal.

Odborníci budou mluvit i o sociálních nebo psychologických dopadech na společnost a zhodnotí i ekonomickou stránku epidemie. „Nechceme pokládat jen takzvaně velké otázky, ale odpovědět i na zdánlivě jednoduché věci, které jsou ale zcela relevantní a zásadní. Budeme řešit prevenci a podíváme se na nejčastější mýty, které v souvislosti s koronavirem kolují,“ dodala dramaturgyně pořadu Pavlína Sedlářová. 

V pořadu vystoupí rovněž zástupce Světové zdravotnické organizace Christian Lindmeier. Proces hledání léku a vakcíny poodhalí Tomáš Cihlář, viceprezident pro virologii v americké firmě, která je nalezení nejnadějnější látky zatím nejblíže.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).