Hlavní navigace

ČTÚ zjistil 18 případů rušení příjmu digitální televize kvůli LTE

22. 4. 2019

Sdílet

STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

Český telekomunikační úřad v dubnové monitorovací zprávě informuje o stavu hlášení na rušení signálu pozemní digitální televize. Minulý měsíc vyhodnotil 76 podnětů na rušení příjmu DVB-T a pět podnětů na rušení příjmu DVB-T2.

V 18 případech se jako zdroj rušení DVB-T potvrdila základnová stanice LTE v pásmu 800 MHz. Příčiny nedostatečného příjmu DVB-T2 byly výhradně jiné než rušení systémy LTE.

Nejčastějším důvodem, proč není televizní signál tak kvalitní, jak by měl být, jsou podle úřadu závady přijímacího zařízení v domácnosti. Byly příčinou špatného příjmu ve 49 případech. Ve 12 případech úřad nezjistil žádné rušení. Ve dvou případech byl na vině nedostatečný signál digitálního vysílání.

ČTÚ také bez bližších podrobností zmiňuje tři případy, kdy byly naopak veřejné mobilní sítě rušeny vyzařováním aktivních příjímacích systémů TV signálu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 4. 2019 7:25

    Mirek

    Samozřejmě, že provoz internetu v televisním pásmu ruší. Ruší všude a skoro každého, ne jen těch "18" případů. Naštěstí je možno nalézt tentýž program na jiné posici tuneru, takže se nakonec nerušeně díváme. Jsou ovšem (bohužel) místa, hlavně na venkově (konkretně např. ve Ptenském Dvorku), kde nám internet smázne některý program, pro který jiný "kanál" tuner nenašel. Žádná velká škoda, reklamu na vaginální suchost a dámské vložky nalezneme vždy a všude...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).