Hlavní navigace

CZ.NIC vydává hardwarový firewall Turris Shield, vyjde na tři tisíce

Sdílet

Jan Sedlák 2. 9. 2020
Turris Shield Autor: CZ.NIC

Správce české domény CZ.NIC představil hardwarovou novinku v podobě firewallu Turris Shield, který doplňuje rodinu routerů Turris. Cena je 2990 korun, přístroj prodávají obchodníci typu Alza.cz či Discomp, ale také Amazon.de.

“Majitelé routerů s integrovaným modemem pak mohou Turris Shield použít za routerem a doplnit pak libovolné Wi-Fi AP. Po prvním spuštění je třeba nastavit jen administrátorské heslo, jehož zranitelnost Turris Shield také okamžitě otestuje, od té chvíle je celá síť chráněna nejrychlejším adaptivním firewallem na trhu. Ten je schopen na nově zjištěné hrozby reagovat v řádu vteřin. Turris Shield dále disponuje integrovanou podporou OpenVPN, která usnadní práci z domova a zvýší bezpečnost na cestách,” popisuje CZ.NIC.

Turris Shield je poháněn procesorem Marvell Armada 3720 na 1 GHz (dvoujádrový ARMv8 Cortex-A53), má 512 RAM DDR3, USB 3.0, slot pro microSD či gigabitové LAN a WAN porty. Kompletní specifikace je zde.

Turris Shield mimo jiné vychází z dlouhodobých bezpečnostních aktivit, v rámci jejichž výzkumu byl Turris původně stvořen. Komunita uživatelů poskytuje data, pomocí kterých je možné reagovat na útoky. Těchto uživatelů už jsou tisíce a Shield má dle představ autorů pomocí rozšířit tuto síť a systém Turris OS.

“Běžné routery spoléhají na instalaci aktualizací ze strany uživatelů, kteří však zpravidla nechávají tento proces bez povšimnutí, a to proto, že se o nových verzích často ani nedozví. Jinak je tomu u routerů Turris Omnia, Turris MOX a nyní i firewallu Turris Shield. Ty se o bezpečnostní aktualizace postarají zcela samy. Celosvětová síť zařízení Turris navíc spolupracuje na odhalování a potlačování nových internetových hrozeb a díky systému Sentinel dokáže zareagovat během pouhých dvou vteřin. Zaznamenaný útok na zařízení Turris v Austrálii tak zajistí okamžité zabezpečení všech Turrisů na světě. Z toho mohou nyní těžit i majitelé běžných routerů, kteří je snadno doplní o unikátní český firewall Turris Shield,” vyzdvihuje dále CZ.NIC.

Jak vypadá firewall Turris Shield od CZ.NIC:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.