Hlavní navigace

Czechitas v Brně otevřou Czechitas House, IT centrum pro ženy a děti

23. 8. 2019

Sdílet

Dita Přikrylová, Czechitas

Nezisková organizace Czechitas otevře 5. září v Brně vzdělávací IT centrum pro ženy a děti nazvané Czechitas House. Fungovat bude na ploše přes 1500 metrů čtverečních v areálu CTP Ponávka poblíž ulice Masná. Součástí bude učebna pro IT kurzy, kavárna a přednášková aula pro 300 osob.

Součástí Czechitas House bude i nová pobočka komunitní díly FabLab, kterou v Brně už nějakou dobu provozuje Jihomoravské inovační centrum. Využít bude možné 3D tiskáren a dalšího vybavení. I díky tomu má být House přístupný nejenom ženám a dětem, ale obecně rodinám a komunitám.

„Plánujeme v uličním patře vybudovat spíše komunitní centrum – kavárnu, dětský koutek a menší kanceláře. Horní patro už bude více o vzdělávání. Bude zde velká přednášková aula, relaxační místnost, zázemí pro lektory, kanceláře zaměstnanců Czechitas a tři menší učebny pro workshopy. Máme v úmyslu využít kapacity na maximum možného. Plánujeme v Brně uspořádat celkem 326 akcí pro zhruba šest tisíc účastníků za rok,“ uvádí provozní ředitelka Czechitas Lenka Franců.

Brněnský Czechitas House bude veřejnosti poprvé otevřený od 30. září do 4. října, kdy proběhne takzvaný Open Week. Více informací naleznete zde.

Czechitas fungují od roku 2014 a během té doby bylo realizováno přes 800 jednodenních workshopů a dlouhodobých kurzů s více než 15 tisící účastnicemi. Pro děti a dospívající bylo proběhlo 30 akcí, kterých se zúčastnily dva tisíce lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).