Hlavní navigace

vzdělávání

DataGirls od Kebooly a Czechitas školí ženy v analýze dat už i v Hongkongu

Projekt DataGirls odstartoval v Česku v roce 2014 s kurzy, které měly zdarma vyškolit zájemkyně v datové analýze a zvýšit tak zastoupení žen v tuzemském IT. Pro firmu Keboola, která za projektem stojí, jej v Česku od začátku provozuje sdružení…

Kurzy Scratche pro děti. Na pražské Letné se rozjíždějí první kurzy

„Naše kurzy nejsou jen o programování, ale i o prezentaci projektů, spolupráci, argumentaci a dalších důležitých dovednostech. Náš plán je vytvořit první technologický hub pro děti,“ tvrdí o sobě zakladatelky centra makeITtoday.  Ty rozjíždí…

15. 8. 2017 9:55

Eliška Vyhnánková spouští Social Media Akademii pro pracovníky v sociálních sítích

Vzdělání není nikdy dost. Konzultantka Eliška Vyhnánková na konci března spustí první běh Social Media Akademie – placeného kurzu pro všechny, kdo se profesně věnují sociálním sítím. Kurz proběhne v jedenácti pátečních dnech a nabídne setkání…

Novým ředitelem iCollege je Petr Koubský, vzdělávací instituce chystá změny

„Internetová podnikatelská univerzita“ iCollege vstupuje do pátého roku své existence s novým vedením. Řízení vzdělávací instituce, kterou provozuje Internetová vzdělávací o.p.s., se v únoru ujal publicista a pedagog Petr Koubský. Nový ředitel…

13. 2. 2017 12:25

Czechitas dostaly peníze od Googlu. Chystají delší kurzy analýzy a programování

Šest a půl milionu korun má pomoci především v rozjezdu dlouhodobých kurzů a expanzi do zahraničí. Cíl organizace ale zůstává stejný – dostat víc žen do IT.  „Cílem programu je vyjít vstříc pracovnímu trhu, protože státní vzdělávací…

Senzory Martina Malého: Ukažme základy elektroniky dětem

Zatímco nadšené tiskové zprávy se předhánějí v miliardách zařízení do roku 2021, realisté vědí, že tiskové zprávy se píšou a voda teče.

Doba čtení: 3 minuty

ČVUT otevírá na strojárně nový obor zaměřený na Průmysl 4.0

Technická univerzita se chystá naskočit na nový trend, měl by připravit nové experty na robotizaci průmyslu.

Doba čtení: 2 minuty

iCollege rozjíždí program pro absolventy. Chce pomoci s byznysem

Vzdělávací projekt zaměřený na webový byznys nabírá zájemce do dalšího semestru, ten má být plný novinek.

Doba čtení: 1 minuta

ČVUT bude učit videohry, Pěchouček mění výuku počítačových věd

Vedle datových věd, kybernetické bezpečnosti nebo internetu věcí se na FEL ČVUT rozběhne i výuka počítačových her. Pozor, matematika nutná.

Doba čtení: 4 minuty

Google otevírá Digitální garáž. Chce učit podnikání na internetu

Iniciativa navazuje na celoevropský vzdělávací program Googlu. Cílem je proškolit dva miliony Evropanů.

26. 2. 2016 11:47
Doba čtení: 1 minuta

Jan Nehasil (Seduo): V offline vzdělávání už není kam jít dál

Online vzdělávání mělo ve světě špičku před třemi lety. V Česku se rozjelo letos. Kromě Sedua už své kurzy točí třeba slovenský Webrebel nebo Vímvíc.cz.

Doba čtení: 5 minut

Co se ve skutečnosti skrývá za „povinným programováním od první třídy“?

Zamýšlená výuka informatiky je v souladu s výukou ostatních předmětů. „Povinná matematika od první třídy“ přece taky nikoho neděsí.

Doba čtení: 10 minut

Senzory Martina Malého: Nechte povinné programování být!

Každou středu na Lupě přinášíme pravidelný sloupek Martina Malého na téma Internet věcí. Dnes je hodně o škole.

Doba čtení: 5 minut

Slovenské Learn2Code už sehnalo české učitele. Plní první kurzy

Mají za sebou několik tisíc proškolených lidí na Slovensku. Teď zkouší vzdělávací startup štěstí i mezi českými zájemci o programovací kurzy.

Doba čtení: 1 minuta

Tomáš Černý (UPE): Když doporučíme studenta, v USA po něm doslova skočí

Česko je jedinou aktivní zahraniční sekcí prestižního amerického spolku Upsilon Pi Epsilon, který sdružuje nejtalentovanější programátory napříč vysokými školami.

Doba čtení: 10 minut

Pořadatelé Marketing festivalu chystají sobotní školu online marketingu

Studijní program nazvaný Digisemestr odstartuje na konci září. Je zaměřený na studenty, které má připravit na práci v online marketingu.

26. 5. 2015 10:19
Doba čtení: 1 minuta

Zdeněk Vaníček (Teck): Učíme angličtinu online a „bez učení“. Stačí 3000 slov

Zdeněk Vaníček zasvětil život angličtině. Stal se lektorem a v posledních letech se ji snaží vyučovat on-line – spustil globální projekt News in Levels.

Doba čtení: 6 minut

Doma uspěl, teď chce slovenský Webrebel on-line učit programovat Čechy

Slovenský projekt Learn2Code už dal vysvědčení čtyřem tisícovkám vývojářů. Teď vyrazil pod značkou Webrebel na českou scénu.

Doba čtení: 3 minuty

Když se holky učí kódovat. Czechitas obsadily TechSquare

Selanku předsváteční soboty vyměnila čtyřicítka IT holek za kódovací seminář. Do smíchovského TechSquare dorazilo přes čtyřicet žen s notebooky.

Doba čtení: 2 minuty

Při čtení z papíru si prý zapamatujete víc, než když čtete z digitálu. Opravdu?

Další studie tvrdí, že čtení v digitální podobě přináší horší výsledky než čtení z papíru. Pokud se na vše podíváte blíže, tak jednoznačné to rozhodně není.

Doba čtení: 2 minuty

Pioneers Unplugged podruhé v Praze: K úspěchu prý vede tvrdá práce

Alespoň to je přesvědčení zakladatele Chefparade. Více práce než konkurence vkládá také Corinth do tvorby svých výukových programů. A více práce, než tvůrci čekali, si vyžádal nový Videoflot.

Doba čtení: 4 minuty

Online kurzy na letošní léto: Učte se logiku na Stanfordu nebo vývoj na Berkeley

Masivní otevřené vzdělávání zažívá boom a každý si může vyzkoušet kurzy na MIT, Yale, University of Tokyo či Harwardu. Co aktuálně nabízejí informatikům a má smysl je absolvovat?

Doba čtení: 6 minut

Na červnovém NetClubu s Petrem Márou o propojení Česka se světem

Petr Petrovi možná prozradí i to, jak do Česka přivádět zahraniční řečníky, a jistě si popovídají i o dnešních technických hračkách a možnostech jejich využití.

7. 6. 2013 11:21
Doba čtení: 1 minuta

Khan Academy začíná mluvit česky, matematika nemusí být žádná nuda

Populární výuková videa amerického matematika Salmana Khana se mohou stát doplňkem výuky i na tuzemských školách. Zatím jich je k dispozici přes 350 s českým dabingem či titulky.

Doba čtení: 4 minuty

Víte, jak pomoci milionu lidí? Singularity University čeká právě na vás

S ambasadorem Singularity University o svítících stromech, aplikacích místo Prozacu a soutěži Global Impact Competition. Uzávěrka klání o stipendia za 25 000 USD je právě dnes.

Doba čtení: 9 minut

Coursera a spol. mění, jak se vzděláváme. Online kurzy zdarma teď míří také do Evropy

Absolvovat kurzy na prestižní univerzitě nikdy nebylo jednodušší. Online kurzy pro širokou veřejnost v roce 2012 zažily velký vzestup. A letos má možností ještě přibýt.

Doba čtení: 6 minut

Programátorky jsou ohrožený druh, Rails Girls se to v Praze pokusily zvrátit

Je sobota, devět ráno a v coworkingovém centru Locus se navzdory ledovce a kolabujícímu metru schází na 40 nadšenců do programování v Ruby. A většinou jsou to příslušnice něžného pohlaví, které navíc přicházejí zcela dobrovolně. Co se děje? V Praze to poprvé rozjely Rails Girls!

Doba čtení: 5 minut

Studovat online půjde díky projektu Coursera na dalších sedmnácti univerzitách

K projektu online vzdělávání Coursera, který byl spuštěn letos v dubnu, se dnes přidalo přidalo dalších sedmnáct univerzit. Nově tak budou v nabídce kurzy následujích univerzit: Berklee College of Music Brown University Columbia University Emory University Hebrew University of Jerusalem Hong Kong University of Science and Technology Mount Sinai School of Medicine The Ohio State University University of British Columbia University of California, Irvine University of Florida University of London…

Doba čtení: 1 minuta

Brainly.com získalo půl milionu dolarů od Point Nine Capital

Pod značkou Brainly.com se sdružuje skupina národních webů podporujících „sociální vzdělávání“, vlastně vzájemnou pomoc se školními úkoly. Pochází z Polska, kde začala webem Zadane.pl. Nyní provozuje také e-aufgabe.de, znanija.com, misdeberes.es, nosdevoir.fr, eodev.com a nově — v češtině — E-ukol.cz.

12. 9. 2012 13:36
Doba čtení: do minuty

Je libo kurz od Zuckerberga? Absolvujte semináře slavných univerzit - online a zdarma

Zajímáte se o možnosti dalšího vzdělávání v oblasti UX designu? Jste otevřeni inspiraci a podnětům pro svou práci či studium? Pak by ve vašem hledáčku neměly chybět osvědčené a hlavně bezplatné zahraniční online kurzy, které startují už letos na podzim. Nabízíme přehled těch nejzajímavějších.

Doba čtení: 4 minuty