Hlavní navigace

Český rozhlas zařazuje vzdělávací vysílání pro děti, učí také angličtinu

22. 10. 2020

Sdílet

Rádio Junior Autor: Český rozhlas

Speciální hodinový blok pro žáky 1. stupně základních škol zařadilo do svého vysílání Rádio Junior, stanice Českého rozhlasu pro dětské posluchače. 

Pořad s názvem „Skoro školní vysílání z pokojíčku Vendy, Fráni“ navazuje na stejnojmennou vzdělávací sérii, která děti provedla jarní vlnou uzavírek škol. I tentokrát nabídne výběr z učiva českého jazyka, dějepisu či prvouky. Nově bude jeho součástí také výuka angličtiny s rodilou mluvčí.

Speciální vzdělávací blok vysílá Rádio Junior každý všední den od 10.00. Malým posluchačům přiblíží například vyjmenovaná slova nebo jednotlivé slovní druhy. Kouzelná kniha Káji Kučery nabízí zajímavosti z učiva prvouky, přírodovědy či vlastivědy a nově zařazený seriál Děsdějepis představuje humornou formou nejdůležitější události z historie.

Rádio Junior je digitální a internetová stanice. Zapnout se dá mimo jiné v televizi, protože je součástí DVB-T2 multiplexu České televize. Vysílá rovněž na webu a v celoplošné DAB+ síti Českého rozhlasu. K poslechu stanic v digitální rozhlasové síti je ale nutný přijímač, který DAB+ vysílání podporuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).