Hlavní navigace

Český rozhlas zařazuje vzdělávací vysílání pro děti, učí také angličtinu

Sdílet

Filip Rožánek 22. 10. 2020

Speciální hodinový blok pro žáky 1. stupně základních škol zařadilo do svého vysílání Rádio Junior, stanice Českého rozhlasu pro dětské posluchače. 

Pořad s názvem „Skoro školní vysílání z pokojíčku Vendy, Fráni“ navazuje na stejnojmennou vzdělávací sérii, která děti provedla jarní vlnou uzavírek škol. I tentokrát nabídne výběr z učiva českého jazyka, dějepisu či prvouky. Nově bude jeho součástí také výuka angličtiny s rodilou mluvčí.

Speciální vzdělávací blok vysílá Rádio Junior každý všední den od 10.00. Malým posluchačům přiblíží například vyjmenovaná slova nebo jednotlivé slovní druhy. Kouzelná kniha Káji Kučery nabízí zajímavosti z učiva prvouky, přírodovědy či vlastivědy a nově zařazený seriál Děsdějepis představuje humornou formou nejdůležitější události z historie.

Rádio Junior je digitální a internetová stanice. Zapnout se dá mimo jiné v televizi, protože je součástí DVB-T2 multiplexu České televize. Vysílá rovněž na webu a v celoplošné DAB+ síti Českého rozhlasu. K poslechu stanic v digitální rozhlasové síti je ale nutný přijímač, který DAB+ vysílání podporuje.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.