Hlavní navigace

Stránka Výběr iVysílání zpřehledňuje cestu k pořadům v archivu ČT

28. 10. 2020

Sdílet

Výběr iVysílání Autor: Česká televize

Česká televize propaguje internetovou stránku s názvem Výběr iVysílání. Jde o přehledný přístup k tomu nejlepšímu z produkce České televize a její někdejší federální předchůdkyně. Svým grafickým pojetím trochu připomíná zahraniční internetové videoslužby typu Netflix. 

Pořady jsou rozdělené do šesti sekcí: Filmy a seriály, Pro děti, Zábava, Volný čas, Umění a kultura a Dokumenty a vzdělávání. V archivu jsou zařazené jen ty pořady, ke kterým jsou vypořádána práva k šíření přes internet.

V sekci seriálů najdou zájemci například Most!, Trpaslíka, Kosmo, ale i Vlak dětství a naděje nebo Dobrodružství kriminalistiky. Děti i jejich rodiče potěší například Arabela, která je k dispozici v rozlišení Full HD, nebo různé celovečerní pohádky, večerníčky a legendární seriály typu Návštěvníci a Chobotnice z II. patra.

V kategorii zábavy jsou na výběr pořady Miloslava Šimka a Jiřího Grossmana, vyprávění Miroslava Donutila, stand upy Na stojáka nebo show Možná přijde i kouzelník. Volnočasové pořady zastupují různé cestopisy, nechybí samozřejmě vaření a péče o zahradu. 

Na příští rok chystá Česká televize zcela novou podobu svého internetového archivu. Podle dřívějšího oznámení generálního ředitele by měla mimo jiné umožňovat přihlášeným plátcům televizního poplatku přístup ze zahraničí. Předělaná verze se má více podobat globálním internetovým videoslužbám, aby byla lákavější také pro mladší uživatele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).