Hlavní navigace

Kultura

Do kin vstupuje film Ready Player One natočený podle kultovní knihy

Ve čtvrtek 29. března 2018 do českých kin vstupuje film Ready Player One: Hra začíná, který vychází ze stejnojmenné knižní předlohy. Sci-fi román od Ernesta Clinea vyšel také v českém překladu, stejně jako jeho další kniha Armada. Knižní Ready…

Veřejné Wi-Fi hotspoty na Signal Festivalu v Praze odchytily přes milion zařízení

Další ukázka toho, co je i bez aktivního připojení k Wi-Fi sítím možné zjišťovat, analyzovat a zužitkovávat v byznysu.

Doba čtení: 5 minut

Příběh poslední chybějící služby Seznamu (o které už asi ani nevíte)

Po pěti letech od spuštění už vlastně ani nevíme, jestli vůbec někdy existovala. A její příběh doprovází spletitá autorská práva-nepráva.

Doba čtení: 3 minuty

Další investice Mitonu: s Enernem vstupuje do portálu GoOut.cz

Po wellness se severočeská investiční skupina vrhá do dalšího oboru. Tentokrát jde o prodej vstupenek na různé kulturní akce.

Doba čtení: 1 minuta

Jaroslav Slavičínský: Yeago bude největší portál na akce v Česku

Jako AskYou se v roce 2011 zúčastnili úplně prvního StartupYardu. V březnu 2012 službu spustili. Psalo se, že dělají „druhý Facebook“, projekt však „vyšuměl“. V čem je Yeago jiné?

Doba čtení: 15 minut

Kulturissimo.cz: podnikatelská sebevražda prostřednictvím kultury, divadla a filmů?

Cynik by si řekl, že to je podnikatelská sebevražda: Magdalena Biedermanová založila loni web s recenzemi divadelních představení, výstav, koncertů a filmů. Má k dispozici síť zapálených autorek a autorů a věří, že se jí podaří s kvalitním a přesně zaměřeným obsahem uspět i obchodně. Dokáže prorazit a vybudovat z portálu Kulturissimo.cz životaschopný podnik?

Doba čtení: 5 minut

Divadla v Bostonu budou nabízet "tweetovací" místa

Zvláštní místa pro tweetující se chystají nabízet divadla v Bostonu. Lze předpokládat, že budou umístěna tak, aby tweetující mobilní diváci nerušili ostatní diváky. Pokud vám připadá tato myšlenka poněkud zvláštní, tak máte zřejmě pravdu. Na druhou stranu, vyhradit místa pro podobně aktivní divadelní diváky není až tak od věci. Nebudou-li existovat, vždy se najde někdo, kdo se bude nutně chtít o zážitek podělit uprostřed dění. A lepší pokud to bude dělat na místě k tomu lépe uzpůsobeném.

Doba čtení: do minuty