Hlavní navigace

V pátek začne v DVB-T2 vysílat TV Naživo. V přímém přenosu budou i reklamy

19. 11. 2020

Sdílet

Cirk La Putyka v TV Naživo Autor: Jiří Šeda pro TV Naživo

Nabídku pozemního digitálního vysílání rozšíří od pátku nová televizní stanice. V DVB-T2 Multiplexu 23 začne vysílat program Naživo. Jde o společný projekt Cirku La Putyka, Jatek78 a firmy Heaven's Gate režiséra Viktora Tauše. Smyslem je prezentovat živou kulturu unikátním způsobem. 

Náplň vysílání budou tvořit živá představení souborů Cirk La Putyka, Jatek78, Amerikánky, Vosto5, Divadla Na zábradlí, Divadla Minor a celé řady dalších, ale i koncerty Lenky Dusilové, České filharmonie či Báry Polákové. 

Prvním představením bude kabaret Pot a Lesk 20. listopadu 2020 ve 20 hodin. 

„Vše, co uvidíte, se odehrává vždy Naživo teď a tady. Divadelní představení, koncerty, talkshow, ale i znělky a dokonce i reklamy. Uvidíte každý přešlap, přeřek, omyl, ale také pocítíte adrenalin performerů, když dělají salto, dech zpěváků či společné štěstí po odehraném představení,“ upozorňují zakladatelé televizní stanice.

„Smyslem našeho vzájemného inspirování se a naší tvorby není postavit vlastní televizi. Ta má být prostředkem služby a povinnosti vycházející z podstaty naší práce, kterou je zprostředkování živé kultury lidem, kteří ji potřebují. Jako protiváhu svým těžkým osudům a strachu vyvolávaném oficiální komunikací pandemie, která nás rozděluje a staví jednoho proti druhému jako svého potencionálního vraha. Smyslem je služba, jež v ideálním světě – v čase krize – vykonává veřejnoprávní televize. V České republice to musíme dělat my sami,“ poznamenal Viktor Tauš.

Televize má zatím jen licenci na terestrické šíření, do budoucna zvažuje jednání s různými poskytovateli placených televizních služeb.

Odvysílaná představení budou dostupná v placeném internetovém archivu. Všechna představení umožní multikamerový režim. Diváci si tedy mohou přepínat autorský kontinuální záběr s pohledy dalších kamer. V případě divadla půjde o mikrokamery instalované v kostýmech herců. Divák tak bude moci prožít akrobacii z pohledu performera nebo s hercem během představení odejít do šatny a čekat na další výstup. To vše při kontinuálním poslechu zvuku představení na jevišti. V případě koncertů půjde o kamery snímající jednotlivé hudebníky. Divák tak bude moci koncert sledovat pouze skrze zvoleného hudebníka hrající na specifický nástroj a studovat jeho hru. 

Inzerentům nabízí televize reklamy v přímém přenosu. Mimo jiné i loutkovou reklamu, kterou odehrají nejlepší loutkoherci v ČR anebo reklamu Naživo, kterou v živém vysílání před, po či v přestávce daného programu zahrají živě herci.

Programové formáty TV Naživo:

Domanéž: výukový program pro děti a rodiče. Před nástupem do školy a do práce je potřeba rozcvičit naše těla. A jelikož cirkusová umění jsou o důvěře, o riskování, o preciznosti, je tohle ideální prostor, jak se připravit na náš všední den. Odpoledne se potkáme znovu, abychom se cíleně věnovali cirkusovým technikám v našich, vašich, domácích podmínkách. 

Talk Show: živá talkshow inspirovaná programem Vosto5 – Kupé v lese.

Film Naživo: inscenace a koncerty zasazené do živého světa, které původní inscenaci vytváří nový kontext natáčené filmovým štábem v jediném záběru, kamera vstupuje do intimního prostoru umělců nebo se naopak zaměří na svět kolem nich. Uvidíte: koncert Lenky Dusilové, koncert Báry Polákové, koncert pro Amerikánku, Roots, Amerikánka, koncert České filharmonie, Zkoleduj se, atd. 

Divadlo Naživo: průlomový formát kinematografického sdílení divadelní zkušenosti. Divadelní představení je natáčené kamerou z ruky, v těsné blízkosti herců, tam, kam se divák v divadle nikdy nedostane. Revoluce ve snímání divadla – divadlo jako film. Mikroskopická studie herectví. Dokonalý intimní zvuk, ve kterém slyšíte i hercův dech. Kamera žije příběh s hercem. 

Late Night Show: kabaret, burlesque, hudba, tanec, magie. Umíchejte si doma koktejl toho nejlepšího, co se v noci děje na scénách českých kabaretů a tanečních sálu. Vše za přítomnosti hostů z kulturního a společenského života. 

NoD Academy: série živě streamovaných přednášek předních českých odborníků pro žáky a studenty. Ve spolupráci s Divadlem NoD a Národním pedagogickým institutem ČR.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).